EKONOMICKÉ ZÚFALSTVO

Dana Maeger, bývalá štátna tajomníčka Ministerstva financií SR: V čase, keď sa SR zmieta v politickom i ekonomickom zúfalstve nemá zmysel dookola opakovať, v akej zlej kondícii Slovensko dnes je. Otázka stojí podľa mňa skôr tak, či my voliči sme schopní objektívne rozoznávať sľuby politických strán, ktoré sa začínajú vo veľkom predbiehať vo vyjadreniach, čo všetko by dokázali pre SR urobiť.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 15.07.2023

Správnym smerom so zdravým rozumom k dôstojnej budúcnosti. Áno, vypožičala som si heslá z bilbordov a vyskladala z nich vetu, ktorej naplnenie by bolo fantastickou správou pre všetkých ľudí žijúcich na Slovensku. A to najmä v čase, keď sa SR zmieta v politickom i ekonomickom zúfalstve. Nemá zmysel dookola opakovať, v akej zlej kondícii Slovensko dnes je. Otázka stojí podľa mňa skôr tak, či my voliči sme schopní objektívne rozoznávať sľuby politických strán, ktoré sa začínajú vo veľkom predbiehať vo vyjadreniach, čo všetko by dokázali pre SR urobiť, ak by sme im v septembrových voľbách dali svoj hlas. Sľuby samy osebe nie sú katastrofou. Ňou sa stanú, keď sa začnú realizovať tak, že neberú do úvahy následky pre ľudí či slovenský priemysel (podnikateľský sektor), alebo ak skrývajú riziká, na ktoré však nikto neupozorňuje, ale ktoré sa dostavia hneď, ako sa tá nová dôstojná budúcnosť začne budovať. Fakt je, že verejný dlh SR závratne narástol a sila ekonomiky SR významne klesla. Nastal teda prirodzene čas na výrazné znižovanie výdavkov štátu alebo zvyšovanie príjmov štátneho rozpočtu (ŠR).

Daň z dôchodku

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.