EMA ODSÚHLASILA ROZŠÍRENIE VÝROBY VAKCÍN V EURÓPSKEJ ÚNII

Európska lieková agentúra očakáva, že toto schválenie „bude mať významný vplyv" na dodávky očkovacích látok od tohto konzorcia firiem. EMA ďalej oznámila, že vydala súhlas na to, aby vakcínu spoločnosti Moderna vyrábala španielska farmaceutická firma Rovi.

Foto SITA/AP
Dátum 24.04.2021

Európska lieková agentúra (EMA) v piatok informovala, že odsúhlasila zväčšenie šarží a rozšírenie produkcie závodu v obci Puurs v Belgicku, v ktorom sa vyrába vakcína spoločností BioNTech a Pfizer proti ochoreniu COVID-19. Agentúra očakáva, že toto schválenie „bude mať významný vplyv" na dodávky očkovacích látok od tohto konzorcia firiem.

EMA ďalej oznámila, že vydala súhlas na to, aby vakcínu spoločnosti Moderna vyrábala španielska farmaceutická firma Rovi. Nová výrobná linka by mala zrýchliť produkciu očkovacej látky spoločnosti Moderna proti ochoreniu COVID-19 pre použitie v krajinách Európskej únie.

EÚ v posledných mesiacoch čelila viacerým meškaniam v dodávkach vakcín proti koronavírusu a bloku sa zatiaľ nepodarilo zaočkovať vysoký percentuálny podiel svojej populácie proti ochoreniu COVID- 19.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.