ENERGETICKÝ GIGANT ENI OBJAVIL VÝZNAMNÉ LOŽISKO ZEMNÉHO PLYNU V STREDOZEMNOM MORI

Ložisko objavené prieskumným vrtom Nargis-1 sa nachádza pri pobreží Egypta v oblasti Nargis, ktorá má približne 1 800 štvorcových kilometrov. 

Foto pixabay/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 15.01.2023

Taliansky energetický gigant Eni v nedeľu oznámil, že objavil významné ložisko zemného plynu v Stredozemnom mori pri pobreží Egypta. Ložisko objavené prieskumným vrtom Nargis-1 sa nachádza v oblasti Nargis, ktorá má približne 1 800 štvorcových kilometrov.

V centrálnej Litve došlo k výbuchu plynovodu, ktorý prepravuje plyn do Lotyšska. Dodávky neboli významne narušené

Talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni uviedla, že bude pokračovať v prieskume v oblasti, keďže nedávno získala niekoľko prieskumných blokov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.