ERDOGAN OPÄTOVNE PONÚKOL SPROSTREDKOVANIE ROKOVANÍ MEDZI MOSKVOU A KYJEVOM

Erdogan v minulosti opakovane vyjadril pripravenosť Turecka na sprostredkovanie mierových rozhovorov medzi Ruskom a Ukrajinou a 16. januára telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Kancelária tureckého prezidenta vtedy uviedla, že „Turecko je pripravené uľahčiť a sprostredkovať nastolenie trvalého mieru medzi Ruskom a Ukrajinou“.

Foto SITA/AP
Dátum 21.01.2023

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v piatok v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským opätovne vyjadril pripravenosť pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi Ruskom a Ukrajinou. Turecký prezident takisto vyjadril ľútosť nad obeťami stredajšej havárie helikoptéry v ukrajinskom meste Brovary. Vyžiadala si 14 obetí vrátane vedenia ukrajinského ministerstva vnútra.

Erdogan v minulosti opakovane vyjadril pripravenosť Turecka na sprostredkovanie mierových rozhovorov medzi Ruskom a Ukrajinou a 16. januára telefonoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Kancelária tureckého prezidenta vtedy uviedla, že „prezident Erdogan zopakoval, že Turecko je pripravené uľahčiť a sprostredkovať nastolenie trvalého mieru medzi Ruskom a Ukrajinou“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.