EÚ DÁVA TALIANSKO NA ČIERNU LISTINU, ALE TALIANI NIE SÚ MALOMOCNÍ

Taliansky minister zahraničných vecí varoval, že Európska únia skolabuje, ak budú vlády v súvislosti s koronavírusom pristupovať k Talianom ako k malomocným a umiestnia krajinu počas letnej turistickej sezóny na čiernu listinu.

Foto AP
Dátum 30.05.2020

RÍM 30. mája (SITA/AP) - Taliansky minister zahraničných vecí varoval, že Európska únia (EÚ) "skolabuje", ak budú vlády v súvislosti s koronavírusom pristupovať k Talianom ako k malomocným a umiestnia krajinu počas letnej turistickej sezóny na "čiernu listinu".

Luigi Di Maio sa tak v sobotu vyjadril na sociálnej sieti Facebook po tom, ako Gréci vylúčili Talianov a tiež občanov Španielska, Veľkej Británie a ďalších krajín s vysokým počtom nakazených, zo zoznamu zahraničných turistov, ktorých privítajú počas tohto leta. Je pritom podľa neho zdravé a férové žiadať po ukončení obmedzení súvisiacich s koronavírusom spoločnú európsku odpoveď na otváranie európskych hraníc. "Ak budete postupovať odlišne a nerovnomerne, európsky duch sa stratí a Európa skolabuje," varoval.

Di Maio zároveň pochválil francúzskeho rezortného kolegu Jean-Yvesa Le Driana, ktorý v stredu absolvoval svoju prvú návštevu Talianska od pandémie. On sám sa pritom podľa vlastných slov chystá navštíviť Nemecko, Slovinsko a Grécko, kde chce ubezpečiť, že Taliansko je pripravené prijať zahraničných turistov. Turizmus a súvisiace odvetvia tvoria zhruba 13 % talianskeho HDP.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne