EÚ JE NEÚSPEŠNÝ PROJEKT

Marine Le Penová: Deň brexitu by mal znamenať začiatok budovania európskej aliancie nezávislých národov

Foto ARCHÍV
Dátum 02.02.2020

PARÍŽ 2. februára 2020 (HSP/Extra plus) - Po oficiálnom odchode Veľkej Británie z Európskej únie sa k udalosti vyjadrujú rôzni politici, vrátane francúzskych. Hlava francúzskeho Národného združenia Marine Le Penová hovorí o tom, čo by brexit mal znamenať pre Európu. Reaguje aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Podľa Marine Le Penovej by deň odstupu Spojeného kráľovstva z EÚ mal znamenať začatie budovania aliancie nezávislých národov. „Európska únia sa zapíše do histórie ako obrovský neúspech!“ napísala Le Penová na svoj Twitter.

K brexitu sa na Facebooku vyjadril aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Ten vo veľkom poste, ktorý adresoval vláde a národu Veľkej Británie, označil brexit za šok pre Európanov a podotkol dôležitosť pochopenia príčin, ktoré k tomu viedli. Sám politik za jednu z nich označil to, že európske združenie nie je považované za dosť efektívne a zodpovedajúce skutočnosti bežného života.

„Britská vláda chce rýchlo postupovať vpred; sme na to pripravení. Je v našom spoločnom záujme definovať čo najužšie a najhlbšie partnerstvo v oblasti obrany a bezpečnosti a v policajnej, súdnej, ekologickej, vedeckej a kultúrnej spolupráci,“ uviedol Macron s tým, že uľahčenie prístupu na európsky trh bude závisieť od miery, v akej sú pravidlá Európskej únie prijímané.

„Inak povedané, rád by som začal novú kapitolu medzi našimi dvoma krajinami, založenú na sile našich jedinečných väzieb," povedal a dodal, že chce udeliť Rád čestnej légie Londýnu, aby pripomenul historické väzby s Veľkou Britániou a podotkol ochotu budovať ďalšie vzťahy po jej odchode z EÚ.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.