EÚ OČAKÁVA SPOLUPRÁCU S USA NA POSILNENÍ HOSPODÁRSKEJ OBNOVY

Európska rada zároveň vyhlásila, že odsudzuje všetky formy útokov na slobodu prejavu a náboženského vyznania alebo viery vrátane antisemitizmu, rasizmu, xenofóbie a podčiarkuje význam boja proti podnecovaniu k nenávisti a násiliu, ako aj neznášanlivosti.

Foto TASR
Dátum 16.12.2020

BRATISLAVA 16. decembra (SITA/extraplus.sk) – Európska únia (EÚ) očakáva spoluprácu s USA najmä na posilnení globálnej reakcie v boji proti pandémii COVID-19, v boji proti zmene klímy, pri posilnení hospodárskej obnovy a spolupráce v digitálnych a technologických otázkach či pri posilnení vzájomného obchodu a riešení obchodných sporov. Taktiež chce spolupracovať na reforme Svetovej obchodnej organizácie (WTO) a presadzovaní multilateralizmu, mieru a bezpečnosti. Vyplýva to z informatívneho materiálu o priebehu a výsledkoch zasadnutia Európskej rady (ER) a Eurosamitu v dňoch 10. a 11. decembra 2020 v Bruseli, ktorý dnes vláda vzala na vedomie.

ER zároveň vyhlásila, že odsudzuje všetky formy útokov na slobodu prejavu a náboženského vyznania alebo viery vrátane antisemitizmu, rasizmu, xenofóbie a podčiarkuje význam boja proti podnecovaniu k nenávisti a násiliu, ako aj neznášanlivosti. Zdôraznila tiež, že je dôležité zabezpečiť, aby sa všetky osoby prekračujúce vonkajšie hranice Európskej únie (EÚ) kontrolovali v príslušných databázach. ER rovnako vyzvala aj spoluzákonodarcov, aby preskúmali návrh na posilnenie mandátu Europolu v záujme jeho rýchleho prijatia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.