EÚ PLÁNUJE OD MARCA ZAČAŤ OČKOVAŤ VO VEĽKOM

Belgická ministerka zdravotníctva Maggie De Blocková uviedla, že vakcína proti ochoreniu COVID-19 by mala byť v Belgicku a v ostatných členských krajinách Európskej únie k dispozícii v marci.

Foto Archív
Dátum 24.09.2020

BRUSEL 24. septembra (SITA/AP) - Belgická ministerka zdravotníctva Maggie De Blocková uviedla, že vakcína proti ochoreniu COVID-19 by mala byť v Belgicku a v ostatných členských krajinách Európskej únie k dispozícii v marci. Pre rozhlasovú stanicu La Premiere ministerka povedala, že pôjde o vakcínu, ktorú bude poskytovať francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi.

"Prvá vakcína bude od firmy Sanofi a príde v marci," vyjadrila sa De Blocková a dodala, že očkovacie látky sa budú dodávať v mesačných šaržiach. Podľa ministerky úrady odporúčajú, aby prednostne boli očkovaní ľudia venujúci sa opatrovateľstvu a tí, ktorí sú považovaní za ohrozených ochorením COVID-19.

Európska komisia (EK) minulý týždeň oznámila, že podpísala dohodu s firmami Sanofi a GSK, na základe ktorej bude môcť 27 krajín EÚ kúpiť do 300 miliónov dávok potenciálnej vakcíny proti COVID-19.

V Belgicku, ktoré má 11,5 milióna obyvateľov, bolo potvrdených viac ako 100-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a takmer 10-tisíc ľudí zomrelo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.