EÚ SA NEPÁČI ZBLIŽOVANIE MACRONA S PUTINOM

Macron presadzuje v posledných mesiacoch politiku zbližovania medzi Ruskom a Francúzskom, pričom Putinovi vychádza v ústrety vo viacerých sporných otázkach vrátane situácie na Ukrajine.

Foto AP
Dátum 26.06.2020

PARÍŽ 26. júna (TASR/extraplus.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron je presvedčený, že v kľúčových oblastiach, a to najmä v otázke situácie v Líbyi, dôjde vo vzťahoch s Ruskom k pokroku, napísala v piatok agentúra AFP. "Macron je presvedčený, že sa nám s Ruskom podarí dosiahnuť pokrok v celom rade otázok," uviedol podľa AFP nemenovaný vysokopostavený predstaviteľ kancelárie francúzskeho prezidenta po videorozhovore Macrona s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Macron presadzuje v posledných mesiacoch politiku zbližovania medzi Ruskom a Francúzskom, pričom Putinovi vychádza v ústrety vo viacerých sporných otázkach vrátane situácie na Ukrajine, čo nie je pochuti niektorým ďalším členským štátom EÚ. Obaja štátnici sa počas rozhovoru okrem situácie v Líbyi venovali aj problematike kontroly zbrojenia a spoločného postupu v boji proti terorizmu. Ruský prezident tiež pozval svojho francúzskeho náprotivka, ktorého nazval svojím "drahým priateľom", na štátnu návštevu Ruska.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne