EÚ SCHVÁLILA POĽSKÚ POMOC PESTOVATEĽOM OBILNÍN POŠKODENÝM RUSKOU AGRESIOU VOČI UKRAJINE

Schválený poľský program pomoci znamená, že jeden poľnohospodársky subjekt môže dostať podporu do 280-tisíc eur, ktorú vyplatia najneskôr do 31. decembra tohto roka. 

Foto PEXELS/ILUSTRAčNé FOTO
Dátum 27.05.2024

Európska komisia (EK) schválila poľský program pomoci pestovateľom obilnín v sume 486 miliónov eur, ktorých poškodila ruská vojna proti Ukrajine. Pomoc je určená producentom pšenice, raže, jačmeňa, či tritikale, ktorým hrozí strata finančnej likvidity v dôsledku ťažkostí na poľnohospodárskom trhu v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu. EK o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

Schválený poľský program pomoci znamená, že jeden poľnohospodársky subjekt môže dostať podporu do 280-tisíc eur, ktorú vyplatia najneskôr do 31. decembra tohto roka. Eurokomisia dospela k záveru, že táto pomoc je nevyhnutná a primeraná.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.