EÚ URČILA CENOVÝ STROP PRE RUSKÚ ROPU NA 60 DOLÁROV ZA BAREL

Cieľom je podľa EÚ obmedziť zdroje ruského prezidenta Vladimira Putina pre financovanie vojny na Ukrajine. 

Foto PIXABAY/ilUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 02.12.2022

Európska únia sa v piatok dohodla na cenovom strope pre ruskú ropu na úrovni 60 dolárov za barel. Cieľom je obmedziť zdroje ruského prezidenta Vladimira Putina pre financovanie vojny na Ukrajine. Oznámila to Česká republika, ktorá je v súčasnosti predsedníckou krajinou EÚ. Dohodu je potrebné ešte oficiálne schváliť, ale predpokladá sa jej potvrdenie.

„Nie je tajomstvom, že sme chceli nižšiu cenu,“ povedala estónska premiérka Kaja Kallasová, čo ukazuje na rozdielne postoje v rámci EÚ. „Rusko by podstatne postihla cena na úrovni 30 až 40 dolárov. Avšak toto je najlepší kompromis, ktorý sme mohli dosiahnuť,“poznamenala premiérka o cenovom strope.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.