EÚ VERZUS NÁRODNÉ ŠTÁTY

Green Deal je len ťažko udržateľná lož, jeden zo spôsobov naháňania zbytočného strachu u ľudí. V poslednom čase sa objavili dve správy, ktoré akoby navzájom nesúviseli. Ale súvisia. Hovoria totiž o možnostiach a záujmoch veľkej Európy a možnostiach, ktoré má v rukách národný štát.

Foto PEXELS
Dátum 15.07.2023

V poslednom čase sa objavili dve správy, ktoré akoby navzájom nesúviseli. Ale súvisia. Hovoria totiž o možnostiach a záujmoch „veľkej Európy“ a možnostiach, ktoré má v rukách národný štát.

Prvá hovorí o úpornej snahe znižovať emisie skleníkových plynov, čo je podľa predstaviteľov EÚ „jednou z hlavných výziev dnešnej doby“. EÚ sa totiž prestala venovať tomu, prečo vznikla, teda podpore ekonomickej spolupráce a voľného obchodu, a „nasadla“ na pochybný vlak s menom Green Deal, teda Zelený údel. A tak chce zhruba polmiliardová EÚ zachrániť svet pred „klimatickou katastrofou“, pričom oveľa ľudnatejšia Ázia, ale i Amerika sú v tom oveľa zdržanlivejšie. Zdravý rozum totiž hovorí, že dlhodobá zmena teploty o 1,5° Celzia nemôže mať väčšie dôsledky ako každodenné rozdiely medzi nočnou a dennou teplotou o desiatky stupňov Celzia.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.