EÚ ZAVÁDZA NÁZOROVÚ TOTALITU

Európska únia prvykrát v histórii označila za zavádzajúci a nepravdivý príspevok opozičného politika. Príspevok Tomia Okamuru zo strany SPD bol následne scenzurovaný na sociálnych sieťach. 

Foto Archív
Dátum 20.06.2020

V piatok 19. júna uverejnil na svojom Facebooku príspevok Milan Uhrík o tom, že Európska únia vytvorila tzv. "komisie pravdy", ktorých úlohou bude "bojovať proti dezinformáciam" a na základe stanoviska, ktoré komísia určí váš názor zcenzurujú v médiach a zablokujú na sociálnych sieťach. 

Neprešlo ani 24 hodín a tzv. "fact-checkeri" (overovatelia informácií) označili prvykrát v histórii za nepravdivý aj príspevok opozičného politika Tomia Okamuru zo strany SPD. Jeho príspevok vyhodnotili ako zavádzajúci, nepravdivý a následne scenzurovaný.

Uvedomuje si vôbec spoločnosť, k akej názorovej totalite toto vedie?

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Milan Uhrík 19. júna 2020.

ÚTOK NA SLOBODU PREJAVU. LIBERÁLI V ÚNII ODHLASOVALI VYTVORENIE "KOMISIE PRAVDY" 

Totalita je späť. Len v modrom. Progresívni europoslanci pretlačili v hlasovaní vytvorenie oficiálnej euro-komisie na "boj proti dezinformáciám". Predstavte si, že skritizujete úniu, lebo robí zle, lebo robí pomaly, lebo s ňou nie ste spokojní. Potom zrazu príde nejaké trdlo z nejakej euro-komisie a povie: "Tak to nie je, a vy šírite dezinformácie!". A na základe tohto stanoviska potom váš názor zcenzurujú v médiách a zablokujú na sociálnych sieťach. No proste hnus. Všímajte si, ako sa nám postupne čoraz viac stráca sloboda. S inými názormi sa dnes už nediskutuje, iné názory sa dnes umlčiavajú.. Znamená to, že slniečkari sú s argumentami v koncoch, a čoskoro "padnú na hubu"

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Milan Uhrík 20.júna 2020.

LIBERÁLNA CENZÚRA OPÄŤ UŤAHUJE ZVERÁK, NEVHODNÉ INFORMÁCIE OZNAČUJE ZA "ZAVÁDZAJÚCE". S TÝMTO SKONCUJEME A RAZ UZÁKONÍME ABSOLÚTNU SLOBODU SLOVA

Včera som tu písal o tom, ako si slniečkari v Europarlamente odhlasovali vytvorenie oficiálnej európskej "Komisie pravdy" na boj proti nevhodným informáciám. A dnes správa o tom, ako tzv. "fact-checkeri" (overovatelia informácií) z kadejakých mimovládok prvýkrát v histórii označili za nepravdivý aj príspevok opozičného politika. Príspevok pána Okamuru vyhodnotili ako "zavádzajúci", a preto nepravdivý, a preto je scenzurovaný. Uvedomuje si vôbec spoločnosť, k akej názorovej totalite toto vedie?! Čo je to "zavádzajúca informácia"? Keď o obľúbenom politikovi, ktorý dnes kradol, napíšem že je obyčajný zlodej - je to zavádzajúca informácia, lebo včera nekradol?! Ak budeme raz vo vláde, tak osobne budem tlačiť na to, aby na území Slovenska bola ústavne garantovaná absolútna sloboda slova, a to aj pre sociálne siete!

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.