EURÓPA SA ZBLÁZNILA

Globalisti chcú vymeniť populáciu starého kontinentu za inú, viac dohneda a s menším IQ

Foto TASR/FRANTIŠEK IVÁN
Dátum 01.01.2019

Európa sa zbláznila, už Štúr to šípil, keď v roku 1855 napísal, že „ak by Západ skutočne jedného dňa zašiel tak ďaleko a úplne sa vzdal kresťanstva, potom by bolo svätou povinnosťou slovanstva znovu prinavrátiť svojím vplyvom česť večnému krížu a dopomôcť mu ku konečnému víťazstvu“. Na tom konštatovaní netreba nič meniť, len možno aktuálne poznamenať, že svätú povinnosť voči sebe, ale i západnej Európe má aktuálne Vyšehradská štvorka, oáza v srdci Európy. A nevieme to len my, šípia to aj tí na Západe...

Diskusia o schengene

Taký Charles Michel, belgický premiér sídliaci v hlavnom meste Európy, má hlavu plnú starosti o migrantov, zrejme by ich najradšej vítal podobne ako jeho východná susedka Angela. Aj on chce, aby sa splnil sen globalistov: vymeniť európsku populáciu za inú, inakšiu, viac dohneda a s menším IQ. Keď jedna zo strán belgickej vládnej koalície – Nová flámska aliancia – oznámila, že nemôže akceptovať pristúpenie Belgicka k migračnému paktu OSN, vymenil Charles jej ministrov a išiel do Marrákeša, aby hlasoval za organizovaný prísun migrantov. A to práve v čase, keď pod heslom „Alláhu akbar!“ zastrelil štyroch ľudí v druhom európskom hlavnom meste, v Štrasburgu, chlapík s „migrantskou krvou“, aj keď sa už narodil vo Francúzsku. To pán Charles nevie, že Nová flámska aliancia – podľa mainstreamu „nacionalistická“ – je najväčšou politickou stranou v Belgicku a na jar tam budú voľby...?

Ale pre nás to najdôležitejšie prišlo o niekoľko ďalších dní na stretnutí európskych lídrov: Štáty, ktoré prijímajú finančné prostriedky z EÚ a využívajú výhody schengenského priestoru, ale odmietajú solidárnosť štátom, ktoré na migračnú krízu najviac trpia, sú pokrytecké! – vyhlásil Charles Michel, ktorý strieľal ako z kanóna: „Nie je možné, aby niektoré krajiny považovali EÚ za bankomat, z ktorého môžu dostávať podporu na svoj hospodársky rozvoj, ale zároveň odmietali princíp solidarity v otázke migrácie!“ A pokračoval, že ak štáty Vyšehradskej štvorky nezmenia svoj postoj k migrácii, čaká ich možno aj vylúčenie zo schengenského priestoru. „Tým, že tvrdohlavo, opakovane a systematicky odmietajú preukázať aspoň minimálnu solidaritu, otvárajú automaticky politickú diskusiu o schengenskom priestore, v skutočnosti práve otvárajú otázku ich vlastného zotrvania v schengenskom priestore.“ A doložil, že jeho postoj podporuje čoraz viac a viac ľudí pri rokovacom stole.

Bývalí otrokári

Takže po prvé: pri tom stole sú aj štáty, ktoré vybudovali svoju životnú úroveň a svoje bohatstvo na základe otrokárskeho vykorisťovania štátov, z ktorých prichádzajú migranti, a ktoré v mnohých prípadoch trvá dodnes. Štáty Vyšehradskej štvorky nikdy nemali a ani nemajú kolónie.

Po druhé: prečo treba migračnú krízu riešiť „dovozom“ migrantov do Európy a nie v štátoch, z ktorých migranti prichádzajú? Prečo nevytvoriť niečo na spôsob Marshallovho plánu pre africké štáty, do ktorého by prispeli všetci, no najmä však bývalí otrokári?

Pokračovanie článku nájdete v tlačenej verzii Extra plus.