EUROPARLAMENTNÁ LIBERÁLNA SEKTA NA ČELE SO ŠIMEČKOM ZÚRI
Premiéri sa v Bruseli dohodli, že dodržiavanie princípov tzv. "demokratického štátu", čiže LBGTI hodnôt, nebude striktnou podmienkou čerpania nových eurofondov
Všetci už vieme, že premiéri členských štátov EÚ sa po historicky najdlhšom a najťažšom zasadnutí dohodli na zadĺžení Únie a vytvorení 750 miliardového fondu obnovy, z ktorého má ísť niečo aj na Slovensko. Premiéri sa tiež dohodli, že dodržiavanie princípov tzv. "demokratického štátu" nebude striktnou podmienkou čerpania nových eurofondov, resp. táto podmienka sa v dohode premiérov objavila, ale len vo veľmi vágnej a v podstate bezzubej formulácii. Je tomu tak preto, lebo inak by s dohodou o zadlžení únie nikdy nesúhlasilo Poľsko a Maďarsko, ktoré podľa progresívcov z Bruselu nedodržiavajú "demokratické princípy", lebo nerešpektujú európske LGBTI hodnoty, odmietajú imigrantov, neposlúchajú mimovládky, atď. Čiže logicky, ak by mali byť Poliaci a Maďari z čerpania európskych peňazí vylúčení kvôli vykonštruovaným politickým procesom, tak by ich premiéri s takouto európskou dohodou nesúhlasili. Veď načo by to aj robili?! Aby peniaze čerpať nemohli a len ich splácali...?! Medzi predstaviteľmi Maďarska, Poľska, Nemecka a EÚ teda údajne (či to naozaj tak bolo vedia len oni) padla dohoda, že súčasné trestné výpravy Bruselu proti Maďarsku a Poľsku sa do konca tohto roka zmetú zo stola. A do novej dohody sa síce dá nejaká tá podmienka dodržiavania právneho štátu a "európskych hodnôt" (aby boli spokojní aj liberáli), ale tá sa bude vzťahovať už len na budúcnosť - a to si už všetci dajú na prešľapy väčší pozor (https://www.politico.eu/…/what-eu-leaders-really-decided-o…/).
Toto rozzúrilo progresívnych europoslancov, najviac však slovenského europoslanca Šimečku, ktorý je europarlamentným spravodajcom - čiže hlavným inkvizítorom bruselského ťaženia proti konzervatívnym vládam Poľska a Maďarska. Ten sa len nedávno verejne chválil, že jeho práca je dôkazom, že aj malé štáty dokážu v EÚ presadiť veľké veci. Áno, pokiaľ pchanie sa do zadku Bruselu a zradu našich najbližších susedov a priateľov (Česka, Poľska a Maďarska) chápete ako "presadenie veľkej veci", tak je to tak. Je to však rovnaký cynizmus, ako keby ste pozývací list pre sovietske vojská, podpísaný nejakým "do prdele vlezlým" súdruhom v 1968 označili ako dôkaz toho, že aj malý politik v malom štáte dokáže presadiť "veľké svetové zmeny". V skutočnosti je však takýto človek skôr zradcom svojich najbližších...
Europoslanci teda v hlasovaní odmietli dohodu lídrov EÚ a dotlačili tak premiérov členských štátov naspäť k rokovaniam. Kontrola "demokracie" z Bruselu a sankcie za nedodržiavanie predstáv o demokracii stanovených v Bruseli vraj musia byť povinné... No nech idú s tými svojimi progresívnymi chúťkami kontrolovať a riadiť všetkých do čerta! Vôbec by som sa nedivil, keby na najbližšom rokovaní premiéri Orbán (HU) a Morawiecki (PL) torpédovali celú dohodu o novom fonde obnovy, z ktorého by nemali nič, len problémy a záväzky.
V Európe sa teraz naozaj zvádza veľký boj o moc. Koronavírus je len zámienka, to už vo vysokej politike nikoho netrápi (okrem zopár naiviek, ktorí žijú v románe). Teraz sa už rieši tvrdá svetová geopolitika. Miliardy požičaných eur majú ísť z únie najmä na to, aby zapchali ústa vládam pri novom konštruovaní mocenského rebríčka.
Ale priznajme si - spoločná koordinácia či vzájomná pomoc európskych štátov pri prekonávaní prichádzajúcej hospodárskej krízy by bola naozaj rozumná. A s férovou spoluprácou by som nemal ani ja najmenší problém. Progresívni europoslanci však hrajú o niečo iné - o posilnenie svojej moci nad vládami a štátmi. A s tým súhlasiť nemôžem. Proti takémuto uzneseniu hlasovali samozrejme najmä poľskí a maďarskí europoslanci, Le Penovci a zopár ďalších.
Spomedzi slovenských europoslancov som proti tomu hlasoval len ja a pán europoslanec Jurzyca (jeho dôvody nepoznám, ale z jeho vyhlásení usudzujem, že mu nejde o podržanie konzervatívneho Poľska a Maďarska, ale že skôr nesúhlasí so spoločným gigantickým zadĺžením únie). Ako oveľa triezvejší a lepší mi prišiel alternatívny návrh uznesenia pripravený politickou frakciou ECR, ktorý by som v hlasovaní dokázal podporiť. Ten sa však, žiaľ, na hlasovanie ani nedostal. Čo sa týka mňa, tak mám v tom jasno - nikdy kvôli výhodám či peknému menu v Bruseli nezradím naše tradičné konzervatívne hodnoty a dobré vzťahy s našimi susedmi.
Príspevok uverejnil na svojom Facebooku europoslanec Milan Uhrík 24. júla 2020.
PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:
Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:
https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne
Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.
DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.
UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.