EUROPOSLANEC HAJŠEL PÍŠE LIST KOMISÁRKE EÚ, ŽIADA O POMOC PRE BANSKÚ ŠTIAVNICU

V liste Hajšel a ďalší europoslanci žiadajú, aby v súčinnosti s kompetentnými orgánmi SR Komisia urgentne preskúmala možnosti využitia existujúcich finančných nástrojov EÚ - ako sú štrukturálne fondy - pri nevyhnutnej následnej obnove zničených historických a kultúrnych pamiatok mesta Banská Štiavnica.

Foto archív R. Hajšela
Dátum 19.03.2023

Slovenský europoslanec Robert Hajšel (SMER-SD) inicioval list poslancov EP adresovaný Komisárke EÚ pre kohéziu a reformy Elisu Ferreirovú s urgentnou žiadosťou o pomoc pri financovaní následkov ničivého požiaru, ktorý včera zachvátil viaceré historické budovy starého centra Banskej Štiavnice.

V liste Hajšel a ďalší europoslanci žiadajú, aby v súčinnosti s kompetentnými orgánmi SR Komisia urgentne preskúmala možnosti využitia existujúcich finančných nástrojov EÚ - ako sú štrukturálne fondy - pri nevyhnutnej následnej obnove zničených historických a kultúrnych pamiatok mesta Banská Štiavnica, ktoré je od roku 1993 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

“S následkami tak ničivého požiaru, aký včera zažila Banská Štiavnica, nemôže bojovať žiadne mesto samé. Pomôcť mu musí nielen slovenská vláda, ale aj Európska únia.” zdôraznil europoslanec Hajšel, podľa ktorého ide aj o čas, preto začal konať okamžite. O formách možnej pomoci z európskych zdrojov bude osobne v Bruseli rokovať v nasledujúcich dňoch so zástupcami Európskej komisie a Európskeho parlamentu. K listu sa môžu europoslanci pripojiť do zajtrajšieho rána, kedy Hajšel list odošle komisárke EÚ Ferreirovej.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.