EURÓPSKA HRA S OHŇOM

Turecko ťahá na starý kontinent trójskeho koňa islamizácie

Foto TASR/AP
Dátum 28.07.2016

„Práve v tomto nepokojnom svete je Turecko ostrov stability a štít proti hrozbám pre našu bezpečnosť,“ povedal istý, vo svete takmer neznámy prezident Kiska počas návštevy Recepa Tayyipa Erdogana na Slovensku. Bolo to trápne vyjadrenie, lebo Turecko nikdy nebolo oázou pokoja a Erdogan, ktorého Kiska označil za priateľa, nie je demokratický prezident. Novodobému Osmanovi, so sebavedomím spojenca Američanov a sultána v jednej osobe, sa o demokracii nikdy ani nesníva: väzní desiatky novinárov, podriaďuje si súdnictvo, likviduje ľudské práva, flirtuje a pokútne obchoduje s džihádistami Islamského štátu, falošne hrá so všetkými stranami zainteresovanými v blízkovýchodnej kríze.

Tieň na štíte aliancie

Vraj mnohých politikov a iste aj Kisku prekvapila divoká noc 15. júla v Istanbule a Ankare, keď sa časť tureckej armády pokúsila o štátny prevrat. Nevydarený pokus o zosadenie Erdogana a jeho vlády mal na „ostrove stability“ za následok vyše dvesto mŕtvych a 1 440 zranených.

Pokračovanie tohto článku nájdete v tlačenej alebo elektronickej verzii Extra plus.
http://www.extraplus.sk/clanok/nedajme-sa-umlcat

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.