EURÓPSKE DENNÍKY BOJUJÚ PROTI ORBÁNOVI - ODMIETLI JEHO INZERÁT O EURÓPSKOM SUPERŠTÁTE!

EÚ neriadia volené vlády, ale občianske združenia, tvrdí v inzeráte ministerský predseda. Upozornil na to vo štvrtok opozičný týždenník Magyar Hang, podľa ktorého denník Times Of Malta odmietnutie zverejnenia zdôvodnil názorom, že Orbán obmedzuje ľudskú slobodu a bráni fungovaniu slobodných médií.

Foto TASR/AP
Dátum 02.07.2021

Viaceré európske médiá odmietli zverejniť platenú inzerciu podpísanú predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom, v ktorej premiér odmieta "európsky superštát", ktorý podľa jeho slov buduje Brusel bez mandátu. EÚ neriadia volené vlády, ale občianske združenia, tvrdí v inzeráte ministerský predseda. Upozornil na to vo štvrtok opozičný týždenník Magyar Hang, podľa ktorého denník Times Of Malta odmietnutie zverejnenia zdôvodnil názorom, že Orbán obmedzuje ľudskú slobodu a bráni fungovaniu slobodných médií.

Šéfredaktor La Libre Belgique inzerát komentoval slovami, že obsah inzerátu nekorešponduje s pravdou. Ďalší belgický denník De Standaard Orbánovi v inzeráte dúhových farieb odkázal, že "zákony by nemali nikdy odlišovať lásku od lásky", pričom šéfredaktor tohto média označil maďarský zákon dotýkajúci sa homosexuálov za hrubé porušovanie ľudských práv. Najväčší švédsky denník Dagens Nyheter namiesto zverejnenia inzerátu požiadal maďarského premiéra o rozhovor, avšak doposiaľ nedostal odpoveď.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.