EUROTRAFIKA PRE RADIČOVÚ

Sťa nikdy sa nestrácajúca kométa na politickom nebi si slovenská expremiérka Iveta Radičová našla novú orbitu. Do bruselskej galaxie ju pritiahla česká eurokomisárka Věra Jourová, ktorá jej ponúkla trafiku špeciálnej poradkyne.

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 06.03.2015

Zdá sa, že obe politické matróny sa budú dopĺňať v im zverenom rezorte pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť. Jourová ako bývalá pražská potentátka, zatknutá priamo na Ruzynskom letisku za prijímanie úplatku dva milióny Kč, prepustená pre nedostatok dôkazov. Radičová ako skrachovaná predsedníčka vlády a poslankyňa „odídená“ z NR SR za podvodné hlasovanie za kolegyňu, možno v EK nenápadne zahlasuje za Jourovú.

Tá chce najmä „využiť poznatky z realizácie programu Ivety Radičovej Iniciatíva pre otvorené vládnutie na Slovensku“. Môže sa spoľahnúť na Ivetkine skúsenosti, ktoré získala pri obhajovaní pokútnych firiem prepojených na jej rodnú SDKÚ a odvádzajúcich dane na Cypre („Vari Cyprus nie je štátom EÚ?“), i kumpánov jej patróna Ivana Mikloša pri škandalóznom kupčení s budovami daňových úradov.

Obe však krúžia v gravitačnom poli väčšej stálice. Ivetka bola predsedníčkou správnej rady Nadácie otvorenej spoločnosti a ostala večnou chránenkyňou finančného podvodníka Georgea Sorosa. Ten cez svoje nadácie financoval všetky prívlastkové revolúcie, no svojho času ho vyhlásili za personu non grata v štátoch EÚ ako Taliansko, Španielsko alebo Francúzsko.

Od Jourovej je preto šľachetné, že ho v pozícii eurokomisárky nedávno prijala ako významného lídra. Žeby sa „filantrop“ obetoval a dohodil jej aj špeciálnu poradkyňu?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.