EXTRA PLUS - OSTROV SLOBODY V TOXICKOM MORI MAINSTREAMU

Lenka Mayerová: Voliči umožnili, aby sa do vedenia štátu dostali doslova ľudia z ulice, ktorí svojím konaním každý deň demontujú slovenskú štátnosť a mainstreamové médiá spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou túto vládu podporujú a prehliadajú nechutnú minulosť predsedu parlamentu, neschopnosť a zákernosť súčasného premiéra, alebo aroganciu ministra obrany.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 25.12.2020

Rok 2020 sa pomaly chýli ku koncu a tak ako pre mnohých z vás, aj pre nás je tento čas obdobím bilancovania. Pred trištvrte rokom sme našu webovú stránku začali zapĺňať nielen kvalitnými autorskými článkami, ale i denným spravodajstvom. Starostlivo sme vyberali tie najdôležitejšie informácie, z ktorých mnohé by mainstreamové médiá obišli mlčaním. V prvý deň vo volebnú noc 29. februára, keď sme spustili denné spravodajstvo, začínajúc s 97-tisícovou sledovanosťou. Postupne sme rástli. Prvý raz sme zaznamenali väčší úspech 8. apríla 2020, keď do kontaktu s nami prišlo až 722 632 ľudí. Tomuto počtu ľudí sa naše príspevky vďaka vašim zdieľaniam, „likeom“ a komentárom zobrazili v ten deň na obrazovke. Naše čísla čoskoro prekonali miliónovú hranicu a v súčasnosti dosahujeme na sociálnej sieti Facebook priemerne 1,55-miliónovú sledovanosť denne. V uplynulých 28 dňoch sme dosiahli absolútny rekord 15. novembra, keď nás sledoval rekordný počet 1 664 048 ľudí. Ide o organický, nespoplatnený dosah.

Print je srdcová záležitosť

Riaditeľke vydavateľstva Mayer media a šéfredaktorke mesačníka Extra plus Lenke Mayerovej vždy mimoriadne záležalo na tlačenej verzii časopisu, a to i napriek názorom ľudí, ktorí ju v minulosti presviedčali, že iba online priestor má budúcnosť. A práve za jej „šéfovania“ dosiahol magazín Extra plus najväčšie úspechy v online svete. Napriek tomu priznáva, že printová verzia ostane navždy jej srdcovou záležitosťou. „Ku každému novému vydaniu pristupujem s rovnakým nadšením, ako by bolo prvé. Čitateľa nemožno sklamať, je potrebné poskytnúť mu objektívny pohľad na aktuálne politicko-spoločenské dianie,“ uviedla Lenka Mayerová. „V januári sme oslávili 20 rokov existencie tlačenej verzie a patrilo sa po takom čase prísť aj s niečím novým. Moja profesionálna dráha je od 14 rokov založená na pôsobení v novinárskom prostredí, a som zvyknutá žiť vo víre udalostí, a preto vo volebnú noc 29. februára 2020 sme spustili denné spravodajstvo Extra plus. Na online verzii je fascinujúce, že viete reagovať okamžite na to, čo sa práve stalo. V tlačenej verzii je to úplne iná práca, tam sa sústreďujeme na hlbší obsah, analýzy, komentáre a rozhovory, ktoré považujem za výkladnú skriňu mesačníka Extra plus, pretože prinášame diskusie s respondentmi, ktorých by ste v iných médiách hľadali márne,“ vysvetlila.

V januári 2020 magazín Extra plus oslávil 20. narodeniy a pri tejto príležitosti si naši kolegovia prevzali z rúk Lenky Mayerovej a Romana Stopku Cenu Extra plus za prácu v prospech Slovenskej republiky. ​

Úspech pripisuje i súčasnej neľahkej situácii nielen na slovenskej, ale i svetovej politicko-spoločenskej scéne. „Žiaľ, voliči umožnili, aby sa do vedenia štátu dostali doslova ľudia z ulice, ktorí svojím konaním každý deň demontujú slovenskú štátnosť a mainstreamové médiá spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou túto vládu podporujú a prehliadajú nechutnú minulosť predsedu parlamentu, neschopnosť a zákernosť súčasného premiéra, alebo aroganciu ministra obrany, ktorý nazýva Slovákov psychopatmi a opicami. Ľudia hľadajú pravdu, objektívne informovanie, a to našli práve v dennom spravodajstve Extra plus. Úspech nie je len môj. Motor bez kvalitných súčiastok by nefungoval. A tak by Extra plus tiež nemohlo fungovať bez môjho skvelého, výrazne mladého tímu, ktorému patrí veľké poďakovanie, presne tak ako aj našim čitateľom a priaznivcom. Poďakovanie patrí aj môjmu učiteľovi, ktorý usmerňuje moje kroky a rozhodnutia,“ priznáva.

Svetlo nakoniec porazí temnotu

Hovorí sa, že ak chcete pobaviť Pána Boha, tak mu porozprávajte o svojich plánoch. Aké sú vízie šéfredaktorky do budúcna? „Vízie určite máme, ale najprv musíme byť všetci v redakcii zdraví, šťastní a potom môžeme mať plány. Online Extra plus sa pre mnohých stal ostrovom slobody v mediálnom svete a na tom budeme ďalej stavať, prinášať objektívne a pravdivé informácie na základe overených faktov z minimálne troch nezávislých zdrojov. Mimoriadne ma hnevá a uráža šírenie hoaxov po internete, to množstvo neoverených informácií vydávaných za pravdu bez toho, aby to niekto overoval, a ešte to niekto bezhlavo rozposiela do e-mailových schránok,“ poznamenala. „Odkazujem všetkým občanom Slovenskej republiky, nielen našim čitateľom, aby sa zomkli okolo seba, aby sa tešili, že sú spolu so svojimi rodinami, aby nestrácali zdravý rozum a vieru. História nás učí, že všetko sa raz skončí. Svetlo nakoniec porazí každú temnotu. Všetkým našim priaznivcom zo srdca ďakujem a prajem si, aby aj naďalej ostali s nami, ako sme my tu s nimi každý deň,“ uzavrela šéfredaktorka Extra plus Lenka Mayerová.

NAŠE NAJÚSPEŠNEJŠIE TEXTY Z HĽADISKA ZDIEĽANIA NA FACEBOOKU PRIAMO CEZ NAŠU STRÁNKU I SOCIÁLNU SIEŤ ZA POSLEDNÉ DVA MESIACE:

 

VLÁDA PRIZNALA, ŽE VŠETKY PANDEMICKÉ OPATRENIA SÚ NELEGÁLNE! – 31-tisíc zdieľaní
 

MATOVIČ LIKVIDUJE ŠTÁT A NIČÍ ŽIVOTY OBYČAJNÝCH SLOVÁKOV – 25-tisíc zdieľaní
 

NAĎ V TICHOSTI ODSTÚPIL VOJENSKÉ LETISKO SLIAČ AMERIČANOM – 21-tisíc zdieľaní
 

BUKOVSKÝ ZAŽALUJE MATOVIČA – 20-tisíc zdieľaní
 

LIPŠIC DOSTAL ZA SMRŤ ČLOVEKA PODMIENKU, KOTLEBA DOSTANE ZA ČÍSLO ŠTYRI ROKY NATVRDO? – 18­-tisíc zdieľaní
 

BUKOVSKÉHO VÝZVA MATOVIČOVEJ VLÁDE: PRESTAŇTE STRAŠIŤ ĽUDÍ DRUHOU VLNOU KORONAVÍRUSU – 15-tisíc zdieľaní
 

SVET RIADIA CHORÍ NEĽUDIA – 15-tisíc zdieľaní
 

MATOVIČOV PORADCA JARČUŠKA: POVINNÉ OČKOVANIE TREBA NARIADIŤ VŠETKÝM OBČANOM! – 14-tisíc zdieľaní
 

DO ZAMESTNANIA VÁS MOŽNO NEPRIJMÚ BEZ VAKCÍNY – 14-tisíc zdieľaní
 

MIKAS VYDAL NARIADENIE: DO PRÁCE SA BEZ TESTOVANIA NEDOSTANETE! – 13 – tisíc zdieľaní
 

BUKOVSKÝ DOSTAL STOPKU V SLOVENSKOM ROZHLASE – 12 – tisíc zdieľaní
 

MATOVIČ: NEVEDEL SOM, ŽE UZAVRELI MOJU ULICU, NEBOL SOM ANI DOMA – 11-tisíc zdieľaní
 

ČAPUTOVÁ ŽIADA VAKCÍNU A OČKOVANIE PRE KAŽDÉHO OBČANA PLANÉTY – 10-tisíc zdieľaní
 

MATOVIČ A MIKAS POVOLILI GLOBSEC, KDE BUDE TAKMER 1000 ĽUDÍ – 10-tisíc zdieľaní
 

PÁN PREMIÉR: „POSRALI STE TO!“ – 9-tisíc zdieľaní
 

DOKEDY BUDE MATOVIČ VULGÁRNE URÁŽAŤ A PONIŽOVAŤ SLOVÁKOV? – 9-tisíc zdieľaní
 

ĽUDIA PODPISUJÚ PETÍCIU ZA MATOVIČOVO ODSTÚPENIE – 9-tisíc zdieľaní
 

KOLLÁR: LEKÁROV NEBUDE OSOČOVAŤ MINISTER NAĎ – 8-tisíc zdieľaní
 

EÚ SA PRIPRAVUJE NA BOJ S ODPORCAMI OČKOVANIA – 8-tisíc zdieľaní
 

EÚ CEZ VAKCINAČNÝ PAS ROZDELÍ ĽUDÍ NA ZAOČKOVANÝCH A NEZAOČKOVANÝCH – 7-tisíc zdieľaní
 

MATOVIČ NAZVAL ŽIGU IDIOTOM A HAJZLOM – 7-tisíc zdieľaní
 

MATOVIČOV RADCA JARČUŠKA: NEZAOČKOVANÍ OBČANIA BUDÚ MUSIEŤ NOSIŤ RÚŠKA – 7-tisíc zdieľaní

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.