FARMAFIRMA BIONTECH VYKÁZALA ZA PRVÝ POLROK ČISTÝ ZISK 3,9 MILIARDY EUR

V priebehu januára až júna minulého roka pritom biotechnologická spoločnosť skončila v čistej strate takmer 142 miliónov eur. Mimoriadne príjmy, ktoré dosahuje vďaka predaju vakcíny proti koronavírusu na báze mRNA, jej pomôžu vyvíjať lieky proti onkologickým a ďalším ochoreniam.

Foto SITA/AP
Dátum 09.08.2021

Nemecká biotechnologická spoločnosť BioNTech, ktorá spolu s americkou farmaceutickou firmou Pfizer vyvinula prvú vo veľkom rozsahu používanú očkovaciu látku proti koronavírusu, v druhom kvartáli tohto roka evidovala výrazné zlepšenie svojho hospodárskeho výsledku. Spoločnosť sídliaca v meste Mainz v pondelok informovala, že počas apríla až júna dosiahla čistý zisk v objeme takmer 2,8 miliardy eur.

Za celý prvý polrok 2021 BioNTech vykázal čistý zisk v sume viac ako 3,9 miliardy eur. V priebehu januára až júna minulého roka pritom biotechnologická spoločnosť skončila v čistej strate takmer 142 miliónov eur. Firma uviedla, že mimoriadne príjmy, ktoré dosahuje vďaka predaju vakcíny proti koronavírusu na báze mRNA, jej pomôžu vyvíjať lieky proti onkologickým a ďalším ochoreniam.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.