FAUCI TLAČÍ NA POVINNÉ OČKOVANIE A VERÍ, ŽE VAKCÍNY BUDÚ V AMERIKE ČOSKORO RIADNE REGISTROVANÉ

Vakcíny od spoločností Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson zatiaľ federálny Úrad pre kontrolu potravín a liekov schválil iba na núdzové použitie.Očakáva sa, že prípravku od firmy Pfizer agentúra čoskoro udelí súhlas na štandardné použitie.

Foto SITA/AP
Dátum 09.08.2021

Hlavný medicínsky poradca amerického prezidenta Joea Bidena Anthony Fauci verí, že federálny Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) do konca toho mesiaca začne proces štandardnej registrácie vakcín proti koronavírus. Tento krok by mohol vyvolať vlnu povinného očkovania v súkromnom sektore, školách a na univerzitách, uviedol Fauci v nedeľu. Vakcíny od spoločností Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson zatiaľ FDA schválil iba na núdzové použitie. Očakáva sa, že prípravku od firmy Pfizer agentúra čoskoro udelí súhlas na štandardné použitie.

Bidenova administratíva uviedla, že federálna vláda nad rámec svojich zamestnancov nebude prikazovať povinné očkovanie. Stál viac však naliaha na štátne vlády a miestne samosprávy, ako aj na podniky, aby takéto nariadenia zvážili. Povinné mandáty na miestne úrovni podporuje aj Fauci ako nástroj, ktorý pomôže obmedziť šírenie vírusu.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.