FICO: 1. SEPTEMBRA OPÄTOVNE ZAČÍNAME ZBIERAŤ PODPISY ZA VYPÍSANIE REFERENDA O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH

Robert Fico: Pôjdeme do ďalšieho štádia opozičného súboja s týmito zločincami na čele štátu, a tým je organizovanie zákonných protestov a demonštrácií. SMER - SD podporuje 1. septembra zhromaždenie v blízkosti Ústavného súdu SR, pretože je to v Deň Ústavy SR. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 01.09.2021

Občianska iniciatíva s podporou opozičných politických strán pod vašou taktovkou vyzbierala takmer 600-tisíc podpisov za vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby. Prezidentka Zuzana Čaputová však referendum zmarila. Aký majú ľudia nástroj na zmenu vlády, ktorej nedôveruje viac ako 80-percent občanov?

Budem hovoriť za SMER - SD, aby nikto nemal pocit, že hovorím za celú opozíciu. V našej politickej strane sme rozhodnutí používať všetky legitímne nástroje opozičného boja. Skúšame to cez mimoriadne schôdze NR SR, cez podania na Ústavný súd SR, kde sme aj úspešní. Podávame ďalší návrh, ktorý sa týka zákona o ochrane a podpore verejného zdravia, ktorý umožňuje ÚVZ SR vydávať ďalšie šialené vyhlášky. Zdá sa však, že slušnosť a legálny postup sa považuje zo strany Matoviča a nešťastníka Hegera za slabosť. Preto sme sa rozhodli, že pôjdeme do ďalšieho štádia opozičného súboja s týmito zločincami na čele štátu, a tým je organizovanie zákonných protestov a demonštrácií. SMER - SD nikdy nemal a nemá záujem, aby sa na zákonných protestoch dialo niečo mimo zákona. SMER - SD podporuje 1. septembra zhromaždenie v blízkosti Ústavného súdu SR, pretože je to v Deň Ústavy SR. Pozývame všetkých a zároveň chceme na tomto podujatí oznámiť ďalšie významné kroky, ktoré chceme ďalej zrealizovať. Pôjdeme veľmi nenásilne, budeme radi za každého, kto príde na protest. Chceme zdôrazniť politické práva občanov, ktoré sú na Slovensku porušované. Ide o deštrukciu právneho a sociálneho štátu, a to je hlavný motív tohto stretnutia.

 

Má za sebou úspešnú tridsaťročnú politickú kariéru. Bol najdlhšie slúžiacim premiérom a ako hovorí, dnes má najlepšie roky na politiku. Po rozkole, spôsobenom jeho najbližším spolupracovníkom v strane sa celkom rýchlo otriasol po údere po krížoch. Upratal v strane a obklopil sa novými podpredsedami. Z odstupom času pripúšťa, že počas vládnutia urobili aj chyby. Hovorí, že ak má niekto byť potrestaný, nech je, ale pri dodržiavaní práva. SMER - SD realizuje tvrdú opozičnú politiku, ktorá mu môže vyniesť víťazstvo v najbližších parlamentných voľbách. Za dva roky SMER - SD zosilnie, ale štát pod vedením Hegerovej vlády počas dvoch rokov padne na totálne dno. Hoci ho vtedajšia opozícia dostala z kresla premiéra, svojou neschopnosťou mu opätovne pomáha vrátiť sa späť. Robert Fico.

Vybrané treťosektorové organizácie a mainstreamové médiá však spolupracujú s vládou. Idú jej doslova po ruke. Ako sa dá proti tejto mašinérii bojovať, keď opozícia má prakticky holé ruky?

Nemáme až také holé ruky. Pozrite sa, ako sa nám podarilo každodennou tvrdou robotou nabúrať ich aktivity v rámci likvidácie právneho štátu. Dobre viete, že nemám žiadne blízke vzťahy s médiami, s novinármi si netykám a taktiež nemám dôvod vám pochlebovať, ale pokiaľ vy vydržíte pracovať v takomto tempe, s takým dosahom, ako máte, vo vašej predstave o slovenskej pravde, tak to bude významne pomáhať. Preto kombinácia tvrdej opozičnej politiky a pozostatku aj ďalších skutočných médií, ktoré hovoria pravdu, je pre nás mimoriadne dôležitá. A zároveň nemáme inú možnosť, ako opätovne zbierať podpisy za vypísanie referenda o predčasných voľbách. Začneme s tým práve 1. septembra, verím, že verejnosť je na to dostatočne pripravená.

Neobávate sa, že prezidentka Čaputová cez ÚS SR opätovne nebude rešpektovať vôľu národa a zmarí ďalšie referendum, ktoré je najdemokratickejším nástrojom občana...

Prezidentka Čaputová sa ukázala, na ktorej strane je, keď zmarila referendum, a tejto nálepky sa už nikdy nezbaví. Kladiem si dnes otázku, ako sa mohol prezidentom SR stať taký človek, ako je Kiska alebo Čaputová. V podstate sú to ľudia no name. Nič v živote nedokázali. O Čaputovej nevieme nič, len to, že bojovala za svojho otca, ktorý riadil vlastnú skládku, a ona sa starala o to, aby ho konkurencia nepoškodila. Tretí sektor, Západ majú Slovenskú republiku v paži, my nie sme pre nich zaujímaví ekonomicky ani vojensky. Sme nejakou symbolickou krajinou, ale nemajú nás v paži, keď môžu použiť vrcholného predstaviteľa štátu na špinavú robotu. Kiska a Čaputová boli veľmi starostlivo vybraní na to, aby boli použití na špinavú robotu a špinavé vyjadrenia. Treba zlikvidovať Bielorusko? Tak prezidentka SR poslúži, keď porozpráva, ako ju trápi porušovanie ľudských práv v Bielorusku, ale to, že sú porušované občianske a ľudské práva Slovákov, ju netrápi. Neoliberáli a sorosovci si dali veľký pozor na to, koho budú podporovať finančne a mediálne, pretože keď príde čas, splnia svoju úlohu v tých najšpinavších záležitostiach z pozície hlavy štátu, a toto je mimoriadne nebezpečné pre SR. To, že sa na to dal Kiska, ma neprekvapuje, ale zarážajúce je, že sa touto zlou cestou vydala Čaputová.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.