FICO: AKTUÁLNU SITUÁCIU VO VLÁDE NAJVÝSTIŽNEJŠIE CHARAKTERIZUJÚ SLOVÁ „BLÁZINEC“ A „PSYCHIATRIA“

Predčasné voľby sú podľa lídra opozičného Smeru-SD Roberta Fica jediným riešením hlbokej vládnej krízy. Kollárove slová „toto už je blázinec, to je psychiatria“ považuje za najvýstižnejšie na aktuálnu situáciu vo vláde na Slovensku.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 18.09.2022

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico navrhol, aby bola zmena ústavy k predčasným voľbám na schôdzi parlamentu zaradená do rokovania ako prvý bod. Podľa Fica je prijatie zákona predpokladom akejkoľvek súčinnosti a spolupráce opozície pri ďalších rokovaniach parlamentu. „Prerokujme ten návrh, schváľme ho v prvom čítaní a nikto nemá problém, aby Národná rada SR rokovala o všetkom potrebnom,“ skonštatoval. Predčasné voľby sú podľa neho jediným riešením hlbokej vládnej krízy. Kollárove slová „toto už je blázinec, to je psychiatria“ považuje za najvýstižnejšie na aktuálnu situáciu vo vláde na Slovensku.

Odmieta rozhodnutie Európskej komisie (EK) o tom, že Maďarsku má byť pozastavených približne 7,5 miliardy zo spoločného rozpočtu EÚ pre údajné porušovanie zásad právneho štátu a nedostatky v boji proti korupcii. Podľa neho je neprípustné trestať akýkoľvek štát za iný politický názor. V opačnom prípade je to koniec EÚ.

„Niekto si vymyslel, že v Maďarsku boli porušené princípy právneho štátu a komisia bezprecedentne prvýkrát navrhuje, aby im bolo odňaté z európskych fondov. Maďarsko bolo potrestané za to, že má iný názor na Ruskú federáciu a na to, čo sa momentálne deje na Ukrajine,“ uviedol Fico. Konanie EK považuje za šokujúce a jeho líderstvo označil za nemožné. „Keby som bol dnes predsedom vlády, tlačil by som, aby sme vetovali toto rozhodnutia komisie,“ doplnil.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.