FICO: ČAPUTOVÁ SA OPÄŤ POSTAVILA NA STRANU NESCHOPNEJ VLÁDY, KTOREJ NIKTO NEVERÍ

VIDEO: Robert Fico: Sú krajiny s takmer plnou zaočkovanosťou a plnými nemocnicami pacientov chorých na covid. A vláda sa chystá podriadiť ľudí represívnemu diktátu, pretože už v zúfalstve spôsobenom neschopnosťou nevie, čo má robiť. Predstavitelia vlády nesú a budú niesť plnú zodpovednosť za obete covidu a nešťastia, ktoré svojou hlúposťou a neschopnosťou napáchali.

Foto extra plus
Dátum 10.11.2021

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa na Facebooku vyjadril k aktuálnej situácii v súvislosti s vládou Eduarda Hegera, aj k prezidentke SR Zuzane Čaputovej, ktorá opä zahatala cestu referendu o predčasných voľbách. „Médiá informovali, že slovenskí zdravotníci si musia vyberať, komu z chorých poskytnú pľúcnu ventiláciu. Prečo vláda Hegera a Matoviča nenakúpila za rok a pol dostatok potrebnej zdravotníckej techniky? Prečo rok a pol nemotivovali zdravotníkov, aby neodchádzali do predčasného dôchodku? Peňazí mali a majú dostatočne veľa a nikto by vláde nevyčítal odôvodnené zvyšovanie deficitu a zadlžovanie štátu,“ uviedol v úvode Fico.

Pripomenul, že vláda minula miliardu eur na celoplošné testovanie, ktoré na konci dňa viedlo k nárastu infikovaných a obetí. Stámilióny eur išli na očkovacie kampane a lotérie. „Vláda veľmi dobre vedela, že súčasná tretia vlna pandémie je na ceste, ale v posledných mesiacoch nerobila prakticky nič. Až máme podozrenie, že išlo o úmysel s cieľom vyvíjať tlak na očkovanie. Je zrejmé, že tak, ako sa vláda neúspešne spoliehala na celoplošné testovanie, dnes žije v ilúzii, že cesta von z pandémie vedie len cez očkovanie. Sú predsa krajiny s takmer plnou zaočkovanosťou a plnými nemocnicami pacientov chorých na covid. A vláda sa chystá podriadiť ľudí represívnemu diktátu, pretože už v zúfalstve spôsobenom neschopnosťou nevie, čo má robiť. Predstavitelia vlády nesú a budú niesť plnú zodpovednosť za obete covidu a nešťastia, ktoré svojou hlúposťou a neschopnosťou napáchali,“ vyhlásil Fico.

Myslí si, že časť opozície sa rozhodla v tejto ťažkej situácii mlčať zrejme podriadiac sa radám prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa nechala počuť, že opozícia má byť buď ticho, alebo sa podriadiť diktátorským protiústavným manierom súčasnej vlády. V prípade účasti vymenoval Fico niekoľko bodov, ktoré by boli splnené. Nepripustili by vraj segregáciu očkovaných a neočkovaných a obmedzovanie ľudských práv vyhláškami ÚVZ. Trvali by na tom, že očkovanie musí byť dobrovoľné. Zaočkovaní, testovaní a prekonaní by mali mať podľa Fica rovnaké právne postavenie. „Štát, ak chce požadovať od občanov testovanie napríklad na chodenie do práce či k lekárovi, musí takého náklady hradiť, nemôže ich prenášať na občanov. Štát má navyše dosť zdrojov aj na to, aby okamžite zorganizoval systém nevyhnutých liečiv, ktoré by pozitívne testovaná osoba dostala spolu s protokolom, ako má postupovať v liečbe od prvého okamihu čo sa dozvedel o očkovaní.“ Podľa Roberta Fica musí štát vynaložiť všetky potrebné zdroje na motiváciu personálu a nákup techniky a liekov. Dialóg s verejnosťou podľa neho nemôže obsahovať vyhrážanie sa drakonickými testami a obmedzovaním osobnej slobody.

„Pani prezidentka, my ticho nebudeme a môžete nás spútať a vláčiť po zemi ako toho invalida v Prievidzi. Opäť ste sa postavili na stranu rozhádanej a totálne neschopnej vládnej koalície, ktorej nikto neverí. Ako majú ľudia veriť vláde, ktorá svoju neschopnosť nahrádza hrubou silou? Namiesto toho aby ste využili posledné zostatky autority, riešili neschopných členov vlády, nekriticky sa za nich staviate. Toto určite nie je cesta von z pandémie,“ dodal Fico na záver.

VIDEO ↓↓↓

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.