FICO: IDEME DO BOJA ZA PREDČASNÉ VOĽBY

Robert Fico: Je neprípustné, aby sa Matovičova vláda vyjadrovala, že nebude rešpektovať výsledky referenda. Ústava SR jasne hovorí, že výsledok referenda je záväzný.

Foto SITA
Dátum 25.11.2020

Smer-SD bude používať legitímne nástroje k dosiahnutiu zmeny vlády a nebude chcieť váľať vlády ulicami, ako sa to stalo naposledy v roku 2018," podotkol Robert Fico. "Ak táto mimoriadna schôdza nebude schválená, lebo vládne strany nebudú chcieť o tom rokovať, tak nezostáva nám nič iné, iba si sadnúť spolu s opozičnými stranami, odborármi, dôchodcami a s ďalšími, a dohodnúť sa na tom, ako spustiť zber podpisov začiatkom budúceho roka," podotkol Robert Fico, podľa ktorého sú predčasné voľby nutné, lebo vláda nikoho nepočúva, a to ani rozumné návrhy, pripomienky či argumenty. "V prípade úspešného referenda nie je možné, aby to koaliční poslanci nerešpektovali. Samotná Ústava SR hovorí, že zvrátiť výsledky referenda je možné len prijatím ústavného zákona, ale aj to až tri roky po tom, čo nadobudne účinnosť výsledok referenda," zdôraznil Robert Fico.

Predseda Smeru-SD Robert Fico dnes uviedol, že začne rokovať strana Smer-SD rokovať so všetkými dotknutými organizácie a politickými strany, aby sa pridali za podporu referenda o predčasných voľbách, ktoré budú o novom rozdaní kariet. Zachovávame si zdravý rozum s tým, že sa nečinne nemôžeme pozerať san a to, čo sa v tomto štáte deje. Občanom vláda Igora Matoviča osekáva ľudské práva. Realizuje pokusy s plošným testovaním, pokusy s nanucovaním povinného očkovania. K tomuto sa musia ľudia už jasne vyjadriť. Zároveň je neprípustné, aby sa Matovičova vláda vyjadrovala, že nebude rešpektovať výsledky referenda. Ústava SR jasne hovorí, že výsledok referenda je záväzný.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.