FICO: LIPŠIC PODPÍŠE AJ TREST SMRTI KEĎ K TOMU PRÍDE

Predseda SMERU-SD Robert Fico hovorí, že Mikulec, Matovič a Lipšic robia také ohavnosti, pri ktorých neváhajú využívať tie najšpinavšie metódy len kvôli tomu, aby ochránili samých seba a skompromitovali opozíciu. 

Foto tasr/ap
Dátum 17.09.2021

Strana SMER-SD zorganizovala 17. septembra 2021 tlačovú besedu na tému: Koalícia stále bojkotuje odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca. 

Predseda SMERU-SD Robert Fico tvrdí, že Národná rada Slovenskej republiky dlhodobo odmieta rokovania o situácii v rezorte ministra vnútra Romana Mikulca. 

,,O žiadnu vojnu policajtov nejde, ale ide o prípad hrubého porušovania verejných činiteľov. Mikulec robí také ohavnosti, že už dávno mal sám odstúpiť z funkcie," povedal Fico. 

Podľa Fica využívajú špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, minister financií Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec tie najšpinavšie metódy, aby kompromitovali predstaviteľov opozície. 

,,Mikulec, Lipšic a Matovič sa snažia skompromitovať všetkých členov strany SMER-SD, ale aj celú opozíciu. Nevinní ľudia sedia vo väzbe a vládna koalícia ignoruje všetky naše návrhy na odvolávanie Mikulca," hovorí líder SMERU-SD Robert Fico.


,,Strašné veci sa dejú v tomto okamihu. V rezorte vnútra sa páchajú také obrovské zločiny, že to nemá obdobu. Koalícia schôdze nechce, lebo sa bojí, že sa na verejnosť dostanú ďalšie informácie," dodáva.

Fico nerozumie, prečo predseda parlamentu Boris Kollár ignoruje Ústavu Slovenskej republiky a taktiež nerozumie, prečo strana HLAS-SD stiahla návrh na odvolávanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. 

,,Predseda NR SR Boris Kollár účelovo ignoruje Ústavu SR. Dnes mu oznámime, že sťahujeme tri iné návrhy a predkladáme návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, ktorý sa podľa ústavy musí prerokovať do siedmich dní. Zozbierali sme 31 podpisov od poslancov, ktorí žiadajú zvolanie mimoriadnej schôdze. Čo bude robiť vláda budúci týždeň? Nikto nevie. Opäť zas budú posilňovať Lipšica a oslabovať Žilinku a potom si Matovič povie, že má všetko pod kontrolou. Veď ale toto nerobili ani fašisti!" hovorí Fico. 

Na záver sa Fico pýta, že ako môže mať minister vnútra Mikulec dôveru u predsedu vlády Eduarda Hegera, keď riadi zločin? 

,,Čo za zločincov máme v rezorte vnútra? Čo za zločincov máme vo vláde? Čo sa zločincov máme v Národnej kriminálnej agentúre? Všetky informácie sú už známe. Toto nie je o politikárčení. Je to o tom, že vláda dlhodobo porušuje Ústavu Slovenskej republiky!" uzavrel. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.