FICO: MATOVIČ JE POLITICKÁ MŔTVOLA

Robert Fico: Ministrom financií je daňový podvodník Matovič, ministrom školstva plagiátor Gröhling a špeciálnym prokurátorom Lipšic, ktorý je vo výkone trestu.

Foto sita/braNISLAV BIBEL
Dátum 15.04.2021

Predseda strany Smer-SD a poslanec NR SR Robert Fico prijal pozvanie do internetovej televízie Slovan, kde ho v rozhovore vyspovedala bývalá poslankyňa NR SR a moderátorka Martina Šimkovičová. Témami rozhovoru bol neúspech Smeru-SD v parmalentných voľbách, odchod niektorých jeho členov zo strany, vytvorenie Hlasu-SD, ale najmä vládnutie premiéra Igora Matoviča a jeho nástupcu Eduarda Hegera.

Ministrom financií je daňový podvodník Matovič, ministrom školstva plagiátor Gröhling a špeciálnym prokurátorom Lipšic, ktorý je vo výkone trestu.

- Robert Fico, predseda strany Smer-SD

V súvislosti s parlamentnými voľbami Robert Fico zdôraznil, že po niekoľkých rokoch v politike prvýkrát nestál v čele kampane, keďže si to vtedajší premiér Peter Pellegrini neprial, a dopadlo to zlým výsledkom Smeru. Fico upozornil, že zatiaľ čo Smer-SD je slovenskou sociálnou demokraciou, Pellegirniho Hlas-SD sa tlačí do liberálneho priestoru a ide o prototyp bruselskej sociálnej demokracie.

Na margo expremiéra a lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča povedal, že len nerád kope do politických mŕtvol, k akým sa Matovič zaradil. „Bol som asi prvý, kto upozornil, že si treba na tohto blázna dávať pozor. Stalo sa to, čo sa nemalo stať – štandardné politické strany urobili veľa chýb, aj Smer urobil veľa chýb, za ktoré sme sa ospravedlnili. K moci sa dostali neštandardné a výťahové politické strany a Slovensko stratilo schopnosť spravovať svoje vlastné veci,“ povedal.


Na margo nového premiéra Eduarda Hegera Fico povedal, že je to pravdepodobne slušný človek, i keď zvláštny. „Zdá sa, že je súčasťou nejakej náboženskej sekty a je totálne nepripravený. Demokracia síce nedáva podmienku, že musíte mať vzdelanie na určitú funkciu, ale ak sa už človek stane premiérom alebo ministrom, očakáva sa nejaká miera odbornosti, očakáva sa, že bude mať nejaké vzdelanie či jazykové znalosti. Hegerovi sa nečudujem, že chce do politických relácií chodiť sám, pretože nevie oponovať. Má strach z toho, že mu niekto položí otázku a nevedel by odpovedať,“ dodal.

Robert Fico uviedol, že je dôležité dávať tejto vláde otázky. Stranu Smer-SD zaujíma, aká bude vyvodená zodpovednosť za 11-tisíc mŕtvych. Je tiež dôležité pozrieť sa na úmrtia, ktoré nesúvisia s covidom, ale so zanedbaním zdravotnej starostlivosti. Fica tiež zaujíma, aký bol objem peňazí použitý pri celoplošnom testovaní a ako je možné, že sme počas apríla dostali podstatne menej vakcín, ako sme pôvodne mali. Pri téme vakcín Fico jasne deklaroval, že odmieta očkovanie proti koronavírusu a v žiadnom prípade by sa nedal zaočkovať vakcínou od spoločnosti Astra Zeneca.

Fico upozornil na to, že vláda si obrovským spôsobom navýšila štátny rozpočet, vraj aby z neho mohla pomáhať ľuďom postihnutým krízou, zatiaľ však na pomoc minuli len 2,5 percenta z HDP, čo je jedno z najmenších čísel v rámci EÚ. „Prečo to tak je? Lebo nevedia, čo majú robiť. Zneužívajú núdzový stav, počas ktorého sa tu bez verejného obstarávania rozhadzujú milióny eur a obmedzujú sa ľudské práva,“ uviedol Robert Fico.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.