FICO: MATOVIČ JE PREMIÉR CIGÁŇOV, KTORÝ SA O NIKOHO NESTARÁ

Ak si Matovič myslí, že sa niekto z neho pokaká, tak je na veľkom omyle. Takýchto polobláznov sme tu už mali všelijakých.

Foto Archív
Dátum 30.04.2020

Igor Matovič sa v parlamente vyjadril, že Ficova vláda nenechala v pokladnici nič navyše, naopak, rozkradla čo sa dalo a tak zrejme budeme mať vysoký dlh.

Predseda Smeru s reakciou dlho nečakal. Na brífingu po hlasovaní povedal, že Matovič naňho útočí, lebo je bezradný a nevie, čo má robiť. Pokles ekonomiky, zadlženie aj rast nezamestnanosti počas koronakrízy je podľa neho vinou novej vlády. „Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, premiér cigáňov. On sa o nikoho iného nestará,“ povedal Fico. 

Expremiér sa nezabudol ešte pred tlačovkou posťažovať, že musia „ako debili nosiť rúška“.

Poslanci Smeru-SD pred dnešným vystúpením premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v pléne opustili rokovaciu sálu. Fico to na tlačovke obhájil tým, že tak urobili preto, lebo „bláznov počúvať nebudú“. „To, čo dnes Matovič predviedol, prekročilo všetku mieru súdnosti a potvrdilo jeho charakteristické črty. Odignoroval celú rozpravu k PVV a nebolo mu tak možné dať žiadnu faktickú poznámku,“ uviedol Fico.

„Ak si (Matovič) myslí, že sa niekto z neho pokaká, tak je na veľkom omyle. Takýchto polobláznov sme tu už mali všelijakých a dopadne podobne, ako dopadli tí poloblázni v minulosti,“ pokračoval Fico. 

Jeden z poslancov Smeru, Vladimír Fajč podľa Fica hlasoval za programové vyhlásenie vlády omylom. „Celý poslanecký klub tak hlasoval proti tomuto šialenému dokumentu,“ objasnil Fico. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.