FICO: MRZÍ MA, ŽE SA ZRUŠENÍ VYMYSLENÝCH OBVINENÍ NEDOŽIL LUČANSKÝ

Robert Fico: Tu sa vymýšľajú obvinenia bez dôkaz. Prepustenie Vladimíra Pčolinského vítam. Takto do dopadne s každým krivo obvineným, o ktorom kajúcnici povedia čokoľvek. Mrzí ma, že sa toho nemohol dožiť policajný exprezident Milan Lučanský. 

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 31.08.2021

To, že bol bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský prepustený z väzby, potvrdzuje podľa predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica to, že sa na Slovensku manipuluje s trestnými konaniami. Fico to povedal počas dnešnej tlačovej besedy.

„Tu sa vymýšľajú obvinenia bez dôkazov. My sme si vypočuli pána Pčolinského po prepustení z väzby a prečítali si aj prvú správu Generálnej prokuratúry, ktorá hovorí, že neboli žiadne dôkazy, nie je tam žiadny základ na obvinenie a je potrebné ho prepustiť,“ uviedol predseda Smeru-SD. Dodal, že takto to dopadne s každým krivo obvineným, o ktorom kajúcnici povedia čokoľvek, len aby si zachránili vlastnú slobodu. Fica mrzí, že sa toho nemohol dožiť policajný exprezident Milan Lučanský. „Verím, že takto sa na slobodu dostanú aj Dušan K., Tibor G. a ďalší, voči ktorým banda zločincov na čele s Matovičom  spustila manipuláciu s konaniami a zatváranie,“ dodal.

Fico prepustenie Pčolinského víta, pretože už od začiatku tvrdil, že bol zatvorený protiprávne. „Je to definitívne potvrdenie toho, že na čele represívnych orgánov, ako je Špeciálna prokuratúra či Ministerstvo vnútra SR, sedia zločinci,“ myslí si. Doplnil, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic by sa mal vzdať svojej funkcie.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský bol dnes rozhodnutím Generálnej prokuratúry SR prepustený na slobodu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.