FICO: NELEGÁLNA MIGRÁCIA SA DÁ VYRIEŠIŤ LEN SILOU

Zvolávať ďalšiu mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k nelegálnej migrácii už nemá význam. Skonštatoval to šéf Smeru-SD Robert Fico po tom, ako sa ani na ďalší pokus nepodarilo poslancom otvoriť schôdzu.  Fico zdôraznil, že v parlamente bol v skutočnosti dostatok poslancov, no predstavitelia bývalej vládnej koalície okrem Sme rodina nechceli o nelegálnej migrácii rokovať.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 20.09.2023

Zvolávať ďalšiu mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR k nelegálnej migrácii už nemá význam. Skonštatoval to šéf Smeru-SD Robert Fico po tom, ako sa ani na ďalší pokus nepodarilo poslancom otvoriť schôdzu k problematike nelegálnej migrácie. Schôdzu inicioval Smer-SD. Situáciu považuje za vážny bezpečnostný problém SR, o ktorom parlament odmieta rokovať.

Fico zdôraznil, že v parlamente bol v skutočnosti dostatok poslancov, no predstavitelia bývalej vládnej koalície okrem Sme rodina nechceli o nelegálnej migrácii rokovať. Šéf Smeru-SD kritizuje, že polícia dokáže vyčleniť príslušníkov na zásahy, ktoré považuje za poškodenie opozície, ale na ochranu hraníc nie je vyslaný dostatok policajtov.

Jeho strana preto žiada, aby vláda nariadila dočasné obnovenie kontroly hraníc SR s Maďarskom a zabezpečila na to dostatočné sily a prostriedky útvarov Policajného zboru a Ozbrojených síl SR. Každý nelegálny migrant na Slovensku musí byť podľa Fica zadržaný a administratívne vyhostený. Podľa Fica migrantov Slovensko víta a dáva im potvrdenie.

"Problém nelegálnej migrácie sa nedá vyriešiť inak ako silou, nejde to tak," povedal Fico. Smer-SD presadzuje obnovenie kontrol na hraničných priechodoch s Maďarskom. Takmer všetci nelegálni migranti podľa Fica chodia na naše územie cez hraničné priechody. Policajti musia podľa neho odoprieť aj silou vstup nelegálnym migrantom na územie Slovenska.

Mimoriadnu schôdzu k obnoveniu kontrol na hranici s Maďarskom inicioval Smer-SD. V rokovacej sále sa neprezentoval dostatok poslancov, parlament o téme nerokoval. Smer-SD chcel, aby parlament uznesením požiadal vládu o zavedenie kontrol.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.