FICO: ODKAZUJEM UŠATÉMU MIKULCOVI, ŽE MY SME SLUŠNÍ ĽUDIA!

Robert Fico, predseda SMER-SD: Keď sme prichádzali, prekvapili ma ozbrojení policajti, nebudeme im to vyčítať, chceme len odkázať Hamranovi a ušatému Mikulcovi, že my sme slušní a demokratickí ľudia. Súčasná vláda sa úplne vykašľala na ľudí! Za toto sme štrngali v roku 1989? My potrebujeme hlavu štátu, nie dobre platenú dekoráciu! Ak bude Čaputová takto pokračovať, skončí ako Andrej Kiska. 

Foto JANA BIROŠOVÁ/SITA
Dátum 17.11.2021

Na protivládnom proteste pred NR SR sa zúčastnili tisíce ľudí a ďalší stále prichádzajú. Súčasťou protestu bol aj pietny akt kladenia vencov pri pomníku Alexandra Dubčeka, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia strany Smer-SD. 

Ako prvý pred davom nespokojných ľudí vystúpil predsedsa opozičného hnutia Smer-SD Robert Fico. "Chcem sa všetkým poďakovať, že ste prišli prejaviť svoj názor. Keď sme prichádzali, prekvapili ma ozbrojení policajti, samozrejme, nebudeme im to vyčítať, chceme len odkázať Hamranovi a ušatému Mikulcovi, že my sme slušní a demokratickí ľudia."

Fico tiež spomenul Alexandra Dubčeka a jeho známe krédo: "Verím v dobro človeka." Ako Fico uviedol, toto krédo nemôžno spájať s Matovičom alebo Lipšicom, ktorí priniesli do spoločnosti najviac zla. 

"Vláda spustila vojnu proti vlastnému národu!" vyhlásil Fico a podotkol, že prijíma segregačné rozhodnutia, ktoré neváha podpísať ani prezidentka Zuzana Čaputová. "My potrebujeme hlavu štátu, nie dobre platenú dekoráciu!" uviedol Fico s tým, že ak bude Čaputová takto pokračovať, skončí ako Andrej Kiska. 

Robert Fico sa zároveň ospravedlnil za občasné používanie expresívnych výrazov, ale podľa jeho slov súčasná situácia ho už naozaj hnevá. "Ľudia sú už nahnevaní, agresívni, pritom by stačilo zobrať do rúk vlastný rozum a prijať rozumné opatrenia. Čo je to napríklad za nezmysel, aby do reštaurácie mohli vstúpiť iba zaočkovaní ľudia? To všetko chce len zdravý rozum, ľudskosť, normálne správanie, nie agresivitu a nezmysly."

Na proteste vystúpil aj poslanec za Smer-SD Erik Kaliňák, ktorý sa podľa vlastných slov cíti ako rukojemník tohto štátu. "Vláda sa vyvršuje na vlastnom národe a kde je prezidentka? Tá len alibisticky mlčí. Vláda sa doslova spriahla s mafiánmi, som veľmi, veľmi sklamaný!"

Kaliňák ďalej pripomenul, že Smer-SD už nie je dva roky pri moci, napriek tomu je podľa vládnych predstaviteľov za všetko zodpovedný. "Dokonca aj za oneskorené Expo v Dubaji," povedal s úsmevom. "Chcú očierniť všetko, čoho sa dotkne Smer, dokonca aj referendum je podľa nich protivládnym činom."

"Ak má niekto na Slovensku menšiu dôveryhodnosť ako vláda, sú to mainstreamové médiá," vyhlásil Kaliňák s tým, že na Slovensku nemáme vo vláde autoritu, ktorá by tento úpadok zastavila. "Národ zostal opustený. Ale my sa nevzdáme!" 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.