FICO: PÁN NAĎ, ZA VAŠE VYHRÁŽANIE SA BOJOVNÍKOM PROTI FAŠIZMU SI ZASLÚŽITE JEDNU OTCOVSKÚ

Robert Fico, predseda Smeru SD: Môžete sa vyhrážať Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov a urážať ľudí, koľko len chcete. Nikdy mňa ani nikoho zo Smeru-SSD nezastrašíte ani neodradíte od účasti na oslavách SNP a oslobodenia vojakmi Červenej armády, nech sa konajú kdekoľvek na Slovensku.

Foto SITA/JANA BIROŠOVÁ
Dátum 17.01.2023

Na vyhlásenia dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa k účasti predstaviteľov Ruska na oslavách oslobodenia Poltára zareagoval vo videu predseda Smeru-SD Robert Fico: „Odkazujem pánovi Naďovi, odvolanému ministrovi obrany, a jemu podobným vojnovým štváčom toto: Môžete sa vyhrážať Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov a urážať ľudí, koľko len chcete. Nikdy mňa ani nikoho zo Smeru-SSD nezastrašíte ani neodradíte od účasti na oslavách SNP a oslobodenia vojakmi Červenej armády, nech sa konajú kdekoľvek na Slovensku.

A vždy sa na týchto oslavách radi a s úctou stretneme s každým, či bude z Ruska aj s ruskou zástavou, hymnou, alebo z ktorejkoľvek inej krajiny. Pán Naď a vám podobní duchovní a historickí bezdomovci, vy nám nebudete nič prikazovať ani zakazovať.“ „Ste choromyseľný a pomätený, ak ste v Poltári nazvali účastníkov osláv oslobodenia mesta háveďou a vyhrážali ste sa prítomným protifašistickým bojovníkom.“

Celé video si môžete pozrieť tu:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.