FICO POZÝVA 17. OKTÓBRA SLOVÁKOV NA PROTEST V RIMAVSKEJ SOBOTE

Robert Fico: Igor Matovič zámerne zavádzal a v predvolebnej kampani uviedol slovenskú verejnosť do omylu. Klamal, keď sľuboval zachovanie sociálnych štandardov vybudovaných za roky vlády strany SMER - SD.

Foto facebook roberta fica
Dátum 12.10.2021

Strana SMER - SD pod vedením Roberta Fica organizuje v sobotu 17. októbra veľký protivládny protest v Rimavskej Sobote. Fico na svojom Facebooku upozornil, že hnutie OĽaNO na čele s Igorom Matovičom sa k moci dostalo podvodom. "Igor Matovič zámerne zavádzal a v predvolebnej kampani uviedol slovenskú verejnosť do omylu. Klamal, keď sľuboval zachovanie sociálnych štandardov vybudovaných za roky vlády strany SMER - SD. Preto sa musí súčasná vláda pratať čo najskôr kade ľahšie. Jediným legitímnym nástrojom ako skončiť toto trápenie Hegeromatovičovej vlády je referendum o skrátení volebného obdobia súčasnej vlády. Strana SMER - SD je dôraznou, ale konštruktívnou opozičnou silou. Nenechajme súčasnú vládu podľahnúť falošnej predstave, že napriek historicky najnižšej dôvere sa potichu "prepečú" všetky jej zlyhania," napísal Fico na Facebooku.

Na portáli Youtube sa objavilo video, ktoré zachytáva súčasného ministra financií Igora Matoviča pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnili v roku 2020. Vo videu Matovič a ostatní súčasní poslanci a ministri tvrdia, že nemôžu strašiť ľudí tým, že im zoberú sociálne výhody, obedy a vlaky zadarmo alebo že im zrušia minimálnu mzdu či siahnu im na dôchodky.

Protest strany SMER - SD nevonia nielen vláde, ale i mainstreamovým médiám. Redaktor portálu Aktuality napísal celý článok o tom, že protest je v protiklade so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou. Proti protestu vystúpil aj odídenec zo SMERU - SD a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorý ho považuje za nezodpovedný.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.