FICO: PREDČASNÉ VOĽBY SÚ LOGICKÝM VYÚSTENÍM HLBOKEJ KRÍZY, V KTOREJ SA SLOVENSKO NACHÁDZA

Robert Fico ďalej oznámil, že poslanci Smer-SD podporia ďalšie navýšenie výdavkov štátneho rozpočtu na rok 2022 v navrhovanom objeme 1,3 miliardy eur určených na opatrenia zmierňujúce drastické zdražovanie cien energií len s podmienkou skrátenia ôsmeho volebného obdobia NR SR tak, že voľby do parlamentu sa budú konať v prvom polroku budúceho roku.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 11.10.2022

Predčasné parlamentné voľby nie sú naším snom, sú logickým vyústením hlbokej vládnej, ústavnej a sociálnej krízy, v ktorej sa Slovensko nachádza. Povedal na tlačovej konferencii predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert Fico. Strana zároveň predstavila písomné vyhlásenie, ktoré bude doručené všetkým predsedom opozičným strán, parlamentných i neparlamentných.

„Klub poslancov Národnej rady SR ako politický nástroj strany Smer-SD podporí bez akýchkoľvek podmienok návrh novelizácie zákona o štátnom rozpočte na rok 2022 zvyšujúci výdavky štátneho rozpočtu o 207 miliónov eur účelovo viazaných na vyplatenie tzv. 14. dôchodku schváleného zákonom 144 poslancami NR SR,“ zdôraznil Fico.

Dodal, že ak koalícia príde len s touto účelovou novelizáciou v utorok 18. októbra do parlamentu, nebudú s tým mať problém a rovnako si nebudú klásť žiadne podmienky. Robert Fico ďalej oznámil, že poslanci Smer-SD podporia ďalšie navýšenie výdavkov štátneho rozpočtu na rok 2022 v navrhovanom objeme 1,3 miliardy eur určených na opatrenia zmierňujúce drastické zdražovanie cien energií len s podmienkou skrátenia ôsmeho volebného obdobia NR SR tak, že voľby do parlamentu sa budú konať v prvom polroku budúceho roku.


Predseda Smeru-SD dodal, že strana podporí i návrh štátneho rozpočtu na rok 2023 len s podmienkou skrátenia ôsmeho volebného obdobia NR SR tak, že voľby sa budú konať do 30. júna 2023. „Rovnako v tomto vyhlásení si Smer-SD vyhradzuje právo na zmenu štátneho rozpočtu na rok 2023 po predčasných voľbách do NR SR. Pochopiteľne, ak po voľbách vznikne nová vláda, bude hodnotovo iná, ako je tá súčasná," dodal Fico.

Fico taktiež uviedol, že sa rozprával so všetkými opozičnými stranami a na základe toho vznikla dohoda, ktorá podľa predsedu Smer-SD bola dnes v NR SR zrealizovaná. „Postup opozície bol koordinovaný a neprezentovala sa na 72. schôdzi,“ povedal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.