FICO PRIPUSTIL ZAVEDENIE ŠTVORDŇOVÉHO PRACOVNÉHO TÝŽDŇA

Monika Uhlerová, prezidentka Konfederácie odborových zväzov SR: ​Tento trend je už prítomný v mnohých krajinách, v mnohých odvetviach alebo u mnohých zamestnávateľov.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 19.01.2024

Premiér SR Robert Fico na svetovom ekonomickom fóre v Davose pripustil, že by sa na Slovensku mohol zaviesť štvordňový pracovný týždeň. Nápad sa nepozdáva zamestnávateľom, ktorí tvrdia, že by si to vyžadovalo desaťtisíce ďalších zamestnancov. Naopak odborárom sa nápad celkom pozdáva.

„Slovensko by vo veľmi krátkom čase mohlo patriť ku krajinám, ktoré ako experiment zavedú štvordňový pracovný týždeň," vyhlásil premiér Robert Fico s tým, že mnohé podniky zmenili svoj postoj po pandémii Covid-19.

​„Tento trend je už prítomný v mnohých krajinách, v mnohých odvetviach alebo u mnohých zamestnávateľov," uviedla Monika Uhlerová, prezidentka Konfederácie odborových zväzov SR. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.