FICO: RADŠEJ DESAŤ ROKOV ROKOVAŤ O MIERI, AKO DESAŤ ROKOV BOJOVAŤ

Šéf Smeru-SD zopakoval, že na Ukrajinu by Slovensko nemalo posielať žiadne zbrane. EÚ by mala podľa neho robiť všetko pre okamžité zastavenie vojenských operácií.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 24.09.2023

Predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár a šéf Smeru-SD Robert Fico sa zhodujú na tom, že treba obnoviť hraničné kontroly na hranici s Maďarskom. Skonštatovali to v diskusnej relácii TA3 V politike. Kollár avizuje, že v prípade účasti vo vláde bude presadzovať opatrenia voči nelegálnej migrácii. Fico zopakoval, že treba nasadiť policajné a vojenské jednotky a v prípade potreby použiť silu.

Kollár hovorí, že Sme rodina je solidárne hnutie, no má nulovú toleranciu voči ekonomickým migrantom. Tvrdí, že nelegálni migranti jedného dňa prestanú len prechádzať cez Slovensko. Okamžite treba podľa neho chrániť hranicu. Sľubuje preto opatrenia, "aby sme uzavreli hranicu, aby sa nám tu nepotulovali, a budeme veľmi tvrdí".

Fico očakáva, že Nemecko zavedie hraničné kontroly s Českou republikou, čo podľa neho znamená, že Česká republika zavedie automaticky kontroly so Slovenskom. "Teraz treba začať chrániť slovensko-maďarské hranice," doplnil. Treba podľa neho na hranice postaviť hliadky a techniku, aby neprešiel žiaden migrant. Slovensko môže podľa neho odoprieť vstup každému nelegálnemu migrantovi. "Bude možno treba použiť aj silu," povedal.


Plán Smeru-SD podať po voľbách návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputovej označil Kollár za prehnanú reakciu. Ak by došlo k trestnému činu, Žilinka by podľa Kollára mal už v roku 2021 konať. Fico reagoval, že prezidentka má trestnoprávnu imunitu. Prezidentka nemá podľa neho žiadne práva vo vzťahu ku generálnemu prokurátorovi, nemôže od neho nič pýtať a ani vstupovať do živých vecí.

Šéf Smeru-SD zopakoval, že na Ukrajinu by Slovensko nemalo posielať žiadne zbrane. Tvrdí, že treba radšej desať rokov rokovať o mieri ako desať rokov posielať zbrane a napokon by aj tak došlo k mierovým rokovaniam. Doplnil tiež, že geopolitická situácia sa mení a nedá sa zostať v statických pozíciách. EÚ by mala podľa neho robiť všetko pre okamžité zastavenie vojenských operácií. Kollár varoval, že pokiaľ dovolíme, aby mohol ktokoľvek silný siahnuť na územie inej krajiny, začne sa "trhať" celý svet.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.