FICO REMIŠOVEJ: JE TRÁPNE, ŽE STRÁCAM ČAS S ČLOVEKOM, KTORÉMU CHÝBAJÚ ELEMENTÁRNE VEDOMOSTI

Ministerka Veronika Remišová sa počas diskusie s Robertom Ficom opäť predviedla. Pri téme o zvyšovaní rodičovského príspevku ostala zaskočená otázkou, aká je výška príspevku v súčasnosti.

Foto SITA/úrad VLÁDY SR
Dátum 02.05.2021

V nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 sa stretli predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová a predseda strany Smer-SD a poslanec NR SR Robert Fico.

Diskutovali na aktuálnu tému programového vyhlásenia vlády (PVV) Eduarda Hegera, ktoré podľa Fica vôbec nereaguje na to, čo urobili v roku 2020. „Došlo k razantnému navýšeniu deficitu, z ktorého mali urobiť ozdravné opatrenia, ale v PVV nie je ani okomentované, že sa zvýšil deficit. Vláda nereaguje na fakt, že o 10 miliárd zvýšili verejný dlh. Opomenuli stúpajúcu nezamestnanosť. Pokiaľ ide o rast zamestnanosit, sme na tom najhoršie v rámci EÚ,“ uviedol Robert Fico. „Keď zatvárate reštaurácie, musíte nájsť aj peniaze na odškodnenie. Pomoc je na úrovni 2,5 percenta, sme na samom spodku tabuľky pomoci v rámci EÚ. Na čo ste použili tých 10 miliárd, keď ste nikomu nepomáhali? Vy môžete za 11.700 obetí Covidu, pretože ste nič neurobili,“ dodal.

Veronika Remišová sa bránila, poukazujúc na to, že aj vláda Petra Pellegriniho minulý rok na jar zatvárala reštaurácie, pritom Slovensko vtedy ešte nemalo takmer nijaké obete covidu. „Pomohli sme zdravotníkom a podnikom. Na gastro sme vyčlenili pomoc 100 miliónov eur, teraz sme pomoc zvýšili o ďalších 150 miliónov eur. Aby sme mohli otvoriť všetky prevádzky, musíme mať dobrú pandemickú situáciu a aby sme ju mohli mať, musí byť väčšina populácie zaočkovaná, minimálne 60 percent obyvateľov. Opozícia by nás mala podporiť a popularizovať očkovanie,“ vyhlásila Veronika Remišová.

Robert Fico uviedol, že vládu žiadajú predstúpiť pred parlament, žiadajú zastavenie celoplošného testovania a razantne odmietajú zvýšenie DPH na 25 percent, ktoré na sociálnej sieti avizoval minister finacií Eduard Heger. Podľa Remišovej návrh na zvýšenie DPH ešte v koalícii nie je oficiálne podaný, a strana Za ľudí by to nepodporila. Poukázala na to, že keď Robert Fico zaviedol daň na lepšie zarábajúcich ľudí, dotklo sa to najmä ľudí z IT sektora a právnikov, ale nie extrémne bohatých ľudí, ktorí v zahraničí vlastnia drahé vily.

Jednou z tém diskusie bolo i zvýšenie rodičovského príspevku. Na otázku Roberta Fica, aký je rodičovský príspevok dnes, Veronika Remišová odmietla odpoveď, keďže o sume nemala ani poňatia. „Je trápne, že strácam čas s človekom, ktorý nemá vedomosti o elementárnych veciach,“ neodpustil si Fico a povedal, že pri zvyšovaní rodičovského príspevku je dôležité rozlišovať medzi ženami, ktoré už v minulosti pracovali a medzi tými, ktoré nepracovali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.