FICO: ROZBITÁ VLÁDNA MOC TO S PREDČASNÝMI VOĽBAMI NEMYSLÍ VÁŽNE

Bývalé strany koalície reálne nechcú, aby sa konali predčasné parlamentné voľby. Na tlačovom brífingu to vyhlásil predseda strany Smer-SD Robert Fico. Jedinú reálnu možnosť, ako dospieť k predčasným voľbám, vidí naďalej v referende.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 18.01.2023

Bývalé strany koalície napriek utorkovým vyhláseniam reálne nechcú, aby sa konali predčasné parlamentné voľby. Na utorkovom tlačovom brífingu to vyhlásil predseda strany Smer-SD Robert Fico. Jedinú reálnu možnosť, ako dospieť k predčasným voľbám, vidí naďalej v referende.

„Natoľko poznáme členov rozbitej vlády, že vieme, že nebude žiadna zmena ústavy umožňujúca konanie predčasných parlamentných volieb,“ skonštatoval Fico, ktorý si myslí, že situácia skôr bude smerovať k odovzdaniu moci prezidentke, možnej úradníckej vláde a konzervovaniu chaotického stavu až do termínu riadnych volieb.

Za jedinú reálnu cestu, ako vyvolať predčasné parlamentné voľby, považuje sobotňajšie (21. 1.) referendum. „Toto referendum nadobúda po utorkových vyhláseniach obrovský význam,“ zdôraznil Fico. Preto od predstaviteľov koalície v prípade, že to myslia s predčasnými voľbami vážne, očakáva, že vyzvú na účasť v referende. Na taký istý krok vyzval Fico i hlavu štátu. Líder Smeru-SD zopakoval, že predčasné voľby by sa mali konať najneskôr v júni.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.