FICO: SLOVALCO JE HEGEROV A MATOVIČOV ČERNOBYĽ

Hlinikáreň Slovalco v Žiari nad Hronom skončila odstávkou posledných desiatich pecí. O prácu prišlo 2500 ľudí, ak rátame aj firmy naviazané na Slovalco.

Foto FB Roberta Fica
Dátum 12.01.2023

Hlinikáreň Slovalco v Žiari nad Hronom skončila odstávkou posledných desiatich pecí. O prácu prišlo 2500 ľudí, ak rátame aj firmy naviazané na Slovalco. K situácii sa vyjadril predseda Smeru-SD Robert Fico.

„Táto fabrika, ktorá investovala obrovské peniaze do ochrany životného prostredia musela zatvoriť svoju výrobu. Od tohto okamihu budeme dovážať hliník pravdepodobne z Číny alebo z iných krajín a na Slovensku o prácu prišlo minimálne v tejto firme 450 ľudí a ďalších 2500 ľudí vo firmách, ktoré boli na Slovalco naviazané,“ skonštatoval Fico vo videu pripomenúc, že fabrika prežila či už novembrovú revolúciu, rozdelenie Československa a mnoho ďalších až prišiel jeden blázon Matovič a jeho sluha Heger a táto fabrika len a len preto, že sa na ňu vykašlali a nepomohli jej v ťažkých časoch skončila. „Je to jedna veľká tragédia pre celú Slovenskú republiku. My by sme sa mohli ako opozícia tešiť, ale nás to trápi, pretože aj môj život predsedu vlády SR bol často spájaný s výrobou hliníka,“ uviedol predseda strany.

 „Na schôdzi, ktorá by mala prebehnúť budúci týždeň chceme navrhnúť aké kroky by sa dali ešte urobiť. Je to predovšetkým iné prerozdelenie financií z environmentálneho fondu, ale ďalšia priama pomoc vlády SR, ktoré by zabezpečili, že fabrika by v nejakom rozumnom čase opätovne mohla naštartovať svoju výrobu,“ hovorí Fico. Upozorňuje, že fabrika bude potrebovať možno viac ako sto miliónov eur na obnovenie výroby, ale najmä kompenzácie obrovských cien elektrickej energie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.