FICO: SLOVENSKÍ PROTIRUSKÍ POLITICI PODPORUJÚ VOJENSKÝ KONFLIKT MEDZI RUSKOM A NATO

Robert Fico: Sme proti otvorenej bratovražednej vojne medzi Ruskom a Ukrajinou. Verím, že súčasná vláda sa nebude správať podobne ako Dzurindova vláda, ktorá umožnila prelety nad územím SR smerom na bývalú Juhosláviu a umožnila tak bombardovanie bratského srbského národa.

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 19.04.2021

Šéf strany Smer-SD na sociálnej sieti poskytol vyjadreniu ku kauze, ktorá otriasa vzťahmi Ruskej federácie a krajinami V4. „Pokiaľ sa potvrdia podozrenia výbuchu v českom muničnom sklade v roku 2014, pôjde o vážnu vec, ale ak nie, tak to bude opätovne zámienka na eskaláciu napätia na východe Ukrajiny. Smer -SD nemá žiadne ilúzie, pokiaľ ide o mocnosti, či už na Západe alebo Východe, ale nikdy nebudeme nepotvrdenými podozreniami úmyselne podporovať zvyšovanie napätia medzi krajinami NATO a Ruskou Federáciou. Bude veľkým nešťastím, ak sa incident v Českej republike poriadne nevyšetrí a neodôvodnené podozrenia budú navádzať k otvorenému vojenskému konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou. Bol by to vo svojej podstate konflikt medzi NATO a Ruskou federáciou, do ktorého by tak bolo zatiahnuté aj Slovensko, toto je však v príkrom rozpore s národnoštátnymi záujmami SR, mať dobré vzťahy medzi SR a Ruskom, nehovoriam o priateľských vzťahom v slovanskom svete“, povedal Robert Fico.

Podľa Roberta Fica je mimoriadne nebezpečné, ak by niekto chcel prijať Ukrajinu do NATO. Verím, že súčasná vláda sa nebude správať podobne ako Dzurindova vláda, ktorá umožnila prelety nad územím SR smerom na bývalú Juhosláviu a umožnila tak bombardovanie bratského srbského národa. Strana SMER - SD je jednoznačne proti otvorenej bratovražednej vojne medzi týmito národmi. „Verím, že súčasná vláda sa nebude správať podobne ako Dzurindova vláda, ktorá umožnila prelety nad územím SR smerom na bývalú Juhosláviu a umožnila tak bombardovanie bratského srbského národa“, uviedol predseda strany Smer-SD. 

Robert Fico ešte ako predseda vlády presadil, aby sme vrátili našich vojakov z Iraku, lebo Slovensko sa nechcelo zúčastňovať na americkom ropnom dobrodružstve bez akéhokoľvek medzinárodno-právneho základu. Slovensko nemá armádu, ktorou si presadzuje svoje záujmy. Máme len medzinárodné právo, hrdosť a  suverenitu. "A my v SMERe máme naviac aj blízky vzťah k slovanským národom a zdravý rozum v zahraničnej politike, v ktorej vidíme štyri svetové strany a nielen západ," uzavrel.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.