FICO: SMER-SD JE NAJÚSPEŠNEJŠÍM POLITICKÝM PROJEKTOM V MODERNÝCH DEJINÁCH SLOVENSKA

AKTUALIZOVANÉ: Predseda Smeru-SD Robert Fico na sneme strany prisľúbil, že chce napraviť všetko, čo na Slovensku doteraz napáchala súčasná vládna garnitúra. Ako jeden z mnohých škandálov vlády uvádza skutočnosť, že Daniel Lipšic je jediným právoplatne odsúdeným páchateľom na svete, ktorý sa stal špeciálnym prokurátorom. 

Foto JANA BIROŠOVÁ/SITA
Dátum 17.11.2021

V Deň boja za slobodu a demokraciu 17. novembra 2021 sa na Bratislavskom hrade uskutočnil pracovný snem strany Smer-SD, na ktorom ako prvý výstúpil jej predseda Robert Fico. 

Ako vyhlásil, jeho strana sa v prípade úspechu v ďalších parlamentných voľbách zaväzuje napraviť všetko, čo doteraz na Slovensku napáchala súčasná vládna garnitúra. Smer-SD podľa jeho slov odmieta rodinkárstvo, ktoré je badateľné najmä v koaličnom hnutí Smer rodina. "Rodinkárstvo v takom rozsahu, ako vidíme dnes, sme tu nikdy nemali," vyhlásil Fico. 

Fico tiež poukázal na skutočnosť, že Daniel Lipšic je jediný právoplatne odsúdený páchateľ na svete, ktorý sa stal špeciálnym prokurátorom. Šéf Smeru tiež podotkol, že na to, aby hovoril o charaktere Lipšica, nemá na sneme čas ani priestor. 

"Naša strana odmieta tolerovať kauzy, ako to bolo napríklad v nedávnom prípade Milana Krajniaka, ktorý ukradol milióny eur pre schránkové firmy a ešte mu všetci za to aj zatlieskali." Fico tiež poukázal na nedávny výlet dcéry Richarda Sulíka do Dubaja, ktorý mal byť zaplatený zo štátnych peňazí. "Odmietame taktiež politické nominácie do vysokých politických funkcií bez súťaže a výberových konaní."

Snem strany Smer-SD na Bratislavskom hrade. Zdroj: Extra plus

"Táto vládna éra bude čiernou mafiou na časovej mape Slovenska," varuje Fico a sľubuje, že jeho strana nebude v podobných praktikách pokračovať. "Naopak, budeme sa vracať k metódam, ktoré sme za 20 rokov vládnutia nastavovali. Nás zaujíma účinný boj s pandémiou a zdražovaním, zlepšenie zdravotnej starostlivosti, návrat k úspešným ľavicovým projektom."

Robert Fico tiež uviedol, že Smer-SD začína používať prívlastok slovenská sociálna demokracia, nie oficiálne, ale ako dôraz na to, že v sociálno-demokratických témach berie na zreteľ najmä potreby Slovákov a fungujúci sociálny štát.

"Slovensko dosiahlo pri vládnutí Smeru veľa. Stále nemáme dostatočne vysoké mzdy a penzie, máme rezervy v zdravotníctve, ľudia nemajú dostupné bývanie, krívame vo verejných službách, nemáme istotu, či naše deti budú múdrejšie a lepšie pripravené na život ako my."

"Toto má byť obsah politiky a to je misia pre ľavicu!" Vyhlásil šéf Smeru a dodal: "Ak sa tohto budeme držať, nikdy sa Smer nemôže stratiť zo slovenskej politickej scény."

Fico Tiež uviedol, že Smer-SD bude na decembrovej schôdzi parlamentu opäť iniciovať zmenu ústavy, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie. Ak koalícia nedovolí novelizovať ústavu, strana začne s petičnou akciou na vyhlásenie referenda. 

Podľa Fica je reálnym cieľom, že Smer-SD bude patriť medzi favoritov nasledujúcich volieb. „Máme vracajúcich sa sympatizantov a voličov, pracovitý a disciplinovaný poslanecký klub a stabilné vedenie strany,“ uviedol a dodal, že „my sme tu a ideme vyhrať ďalšie parlamentné voľby".

O Smere-SD povedal, že je sociálnodemokratická, protifašistická a proeurópsky orientovaná strana. „Toto dáva jasný rámec pre naše povolebné rozhodnutia,“ zdôraznil. Podľa Fica bez ohľadu na 11 poslancov, ktorí opustili Smer-SD, najprirodzenejšou je spolupráca Smeru-SD a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). „Išlo by o najlepšiu alternatívu pre Slovensko,“ poznamenal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.