FICO: VLÁDA JE UŽ ROZHODNUTÁ, MIGY DARUJE UKRAJINE

Presdeda Smeru-SD Robert Fico: Rozhodnutie vlády SR, či už je účinné, alebo pripravované je aktom otvoreného nepriateľstva proti Ruskej federácii.

Foto sita/alexandra čunderlíková
Dátum 15.03.2023

Predseda strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico tvrdí, že nikto nepochybuje, že vláda SR je definitívne pripravená odovzdať slovenské bojové lietadlá MiG-29 Ukrajine. „Rozhodnutie vlády SR, či už je účinné, alebo pripravované je aktom otvoreného nepriateľstva proti Ruskej federácii,“ uviedol Fico na dnešnej tlačovej konferencii. Dodal, že Rusko bude na túto situáciu pravdepodobne reagovať. „Slovensko ide do pretekov a chce byť prvým štátom, ktorý otvorene bez akéhokoľvek zaváhania poskytne bojové stíhačky Ukrajine - nečlenskému štátu NATO, a sú určené na bojové operácie proti inej krajine. Ak takáto reakcia zo strany Ruskej federácie príde a nejakú podobu pravdepodobne bude mať, pýtame sa, či to nemá slúžiť na to, aby sa niekto pokúsil odložiť septembrové parlamentné voľby,“ tvrdí Fico.

Predseda Smeru-SD taktiež tvrdí, že dostal informáciu z vnútra polície, že vo štvrtok a v piatok má byť „celý rad mimoriadne agresívnych útokov proti opozícii“. „Hovorí sa o domových prehliadkach, o prehliadke centrály strany Smer-SD. Je to len a len preto, aby prekryli to, čo dnes urobili, pokiaľ ide o otvorený akt nepriateľstva k Ruskej federácii," myslí si Fico. Zároveň varoval všetkých politicky angažovaných policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa nechajú zatiahnuť do tohto „dobrodružstva". „Verím, že nám budú podhadzovať veci, lebo na to sú presne určené tieto aktivity," povedal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.