FICO: VLÁDA PADLA PRE NESCHOPNOSŤ KOALÍCIE; MÁME JU NECHAŤ VLÁDNUŤ DO SEPTEMBRA?

Robert Fico, predseda strany Smer-SD: Dnes nám tu odkazujú, že túto vládu treba nechať vládnuť do septembra s požehnaním pani prezidentky. Pani prezidentka ako neformálna líderka Progresívneho Slovenska predčasné voľby nechce, lebo strane voľby nevyhovujú.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 20.01.2023

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v relácii TA3 Téma dňa avizoval, že sa ešte neuskutočnilo žiadne oficiálne rokovanie o riešení momentálnej politickej situácie. Podľa neho je v normálnych demokraciách pád vlády riešený predčasnými voľbami. U nás sa však konať nemôžu, uviedol. Fico obvinil prezidentku Zuzanu Čaputovú zo zmarenia referenda v roku 2021, keď sa obrátila na ústavný súd. „Súd nám povedal, že musíme zmeniť ústavu,“ skonštatoval.

Myslí si, že vláda padla pre neschopnosť koalície. „Dnes nám tu odkazujú, že túto vládu treba nechať vládnuť do septembra s požehnaním pani prezidentky,“ povedal Fico. Uviedol, že ich úlohou je zmeniť ústavu. Obvinil opozíciu z odporu k tejto zmene a zároveň aj z averzie k predčasným voľbám. Následne vyzval, aby občania SR prišli hlasovať v sobotňajšom referende.

„Pani prezidentka ako neformálna líderka Progresívneho Slovenska predčasné voľby nechce, lebo strane voľby nevyhovujú,“ obul sa do Čaputovej Fico. „Potrebujeme zmeniť ústavu, aby sa mohli konať predčasné voľby,“ pokračoval. Tvrdí, že koalícia sa na ničom nedohodla, lebo sa bojí predčasných volieb. „Ak v sobotu nezmeníme ústavu, tak ju už nezmeníme nikdy, pretože sa na tom nebude chcieť bývalá koalícia dohodnúť,“ dodal.

„Čo by ste robili, keby som ja žiadal ďalších desať mesiacov vládnutia?“ spytoval sa Fico. Podľa neho absolútna väčšina verejnosti tejto vláde nedôveruje a nechce ju. Odmieta tvrdenie, že referendum je stranícke. Odmietol aj návrh na zmenu ústavy z dielne strany SaS. „Jediným riešením tejto neschopnej vlády sú predčasné voľby,“ zopakoval Fico.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.