FICO: VOJNA NA UKRAJINE NEMÁ VOJENSKÉ RIEŠENIE

Robert Fico, premiér: Môžete poslať na Ukrajinu všetky zbrane sveta, veľa peňazí, veľa logistickej pomoci, ale tá vojna nemá vojenské riešenie. A budeme o dva roky tam, kde sme teraz. Rusi budú na tej istej hranici a budeme mať akurát o desiatky tisíc viac mŕtvych.

Foto ARCHÍV
Dátum 27.02.2024

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SSD) na tlačovej konferencii po utorňajšom stretnutí predsedov vlád Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska v rámci samitu Vyšehradskej skupiny v Prahe zdupľoval, že vojna na Ukrajine podľa jeho názoru nemá vojenské riešenie. „Môžete poslať na Ukrajinu všetky zbrane sveta, veľa peňazí, veľa logistickej pomoci, ale tá vojna nemá vojenské riešenie. A budeme o dva roky tam, kde sme teraz. Rusi budú na tej istej hranici a budeme mať akurát o desiatky tisíc viac mŕtvych,“ povedal Fico.

Líder slovenskej vlády po otázke, či sa neobáva, že by pre svoju čoraz tvrdšiu rétoriku dostal Slovensko do izolácie, poukázal na pondelňajšie stretnutie v Paríži, ktoré zvolal francúzsky prezident Emmanuel Macron. Ten tam vyhlásil, že vyslanie západných vojakov na územie Ukrajiny v budúcnosti nie je „vylúčené“. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg však o niekoľko hodín neskôr zdôraznil, že aliancia neplánuje poslať bojové jednotky na Ukrajinu.

„O možnej účasti vojakov na Ukrajine sa v Paríži hovorilo na bilaterálnej báze. Tá téma existuje. Bol tam dokonca premiér, ktorý povedal, že majú prijatý zákon, že môžu vstúpiť na územie Ukrajiny,“ skonštatoval Fico a poznamenal, že radikálne odmieta akékoľvek úvahy na túto tému.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.