FICO: ZAČNEME ZBIERAŤ PODPISY OBČANOV ZA PREDČASNÉ VOĽBY

Opozičná strana Smer-sociálne demokracia (Smer-SD) pripravila návrh uznesenia Národnej rady SR o vyhlásení referenda s otázkou, či občania súhlasia s konaním predčasných parlamentných volieb v roku 2021.

Foto sita
Dátum 23.11.2020

BRATISLAVA 23. novembra (SITA/extraplus.sk) - Opozičná strana Smer-sociálne demokracia (Smer-SD) pripravila návrh uznesenia Národnej rady SR o vyhlásení referenda s otázkou, či občania súhlasia s konaním predčasných parlamentných volieb v roku 2021. Ako uviedol na dnešnej tlačovej besede líder Smeru-SD Robert Fico, k návrhu už majú 26 podpisov vlastných poslancov. Aby mali potrebných 30 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, plánujú osloviť nezaradených poslancov vrátane poslancov okolo Petra Pellegriniho. "Smer-SD bude používať legitímne nástroje k dosiahnutiu zmeny vlády a nebude chcieť váľať vlády ulicami, ako sa to stalo naposledy v roku 2018," podotkol Robert Fico.

"Ak táto mimoriadna schôdza nebude schválená, lebo vládne strany nebudú chcieť o tom rokovať, tak nezostáva nám nič iné, iba si sadnúť spolu s opozičnými stranami, odborármi, dôchodcami a s ďalšími, a dohodnúť sa na tom, ako spustiť zber podpisov začiatkom budúceho roka," podotkol Robert Fico, podľa ktorého sú predčasné voľby nutné, lebo vláda nikoho nepočúva, a to ani rozumné návrhy, pripomienky či argumenty. "V prípade úspešného referenda nie je možné, aby to koaliční poslanci nerešpektovali. Samotná Ústava SR hovorí, že zvrátiť výsledky referenda je možné len prijatím ústavného zákona, ale aj to až tri roky po tom, čo nadobudne účinnosť výsledok referenda," zdôraznil Robert Fico.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.