FICO: ZAOČKOVAŤ SA NEDÁM!

Robert Fico odmieta pridať sa k propagácii vakcinácie, pretože nebude prispievať k stále vyšším ziskom farmakologického priemyslu. Na očkovaciu kampaň štát vyhodil milióny, len do Markízy štát za týmto účelom nalial 750-tisíc eur. Podľa lídra Smeru ľudia nedostávajú dostatočné informácie o nežiadúcich účinkoch. Zároveň sa obáva, že o rok občanom vláda povie, že sa musia opätovne zaočkovať a takto to pôjde dookola. 

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 15.06.2021

Robert Fico na tlačovej besede uviedol, že očkovanie musí byť dobrovoľné, on očkovanie naďalej odmieta a nebude súčasťou reklamnej kampane na experimentálne vakcíny, nech sú vyrobené od akejkoľvek farmafirmy. Robert Fico odmieta pridať sa k propagácii vakcinácie, pretože nebude prispievať k stále vyšším ziskom farmakologického priemyslu. Zároveň uviedol, že vakcinácia je pre neho osobná vec a nie stádovitá záležitosť. Podľa lídra Smeru ľudia nedostávajú dostatočné informácie o nežiadúcich účinkoch. Zároveň sa obáva, že o rok občanom vláda povie, že sa musia opätovne zaočkovať a takto to pôjde dookola. Preto naďalej trvá na postoji, že očkovanie musí byť dobrovoľné a ničím nepodmieňované.

„V prípade cestovania využijem alternatívu očkovania, ktorou je testovanie. Nebudem robiť reklamného agenta, nebudem meniť svoje presvedčenie, len preto, že si to želajú farmakologický priemysel, nebudem sa ako vyškierať pod nejakými pútačmi, čo všetko je vakcína, že je úsmev alebo sloboda. Nikto však nepovie, či je očkovanie zdravie, to mňa zaujíma v prvom rade. Aký bude mať očkovanie na moje zdravie dopad? Verím, že Lengvarský bude mať rozum a nezačne sa tu mixovanie vakcín, že prvú dávku dostane človek od jednej spoločnosti a druhú od inej.  Vážne protestujem proti očkovaniu detí, pretože 12-ročným deťom ideme dávať experimentálne vakcíny? A neskôr v 15 rokoch, v 17 rokoch a v 19 rokoch im dáme ďalšiu vakcínu a Pfizer, či ďalšie farmakologické firmy si budú rátať svoje zisky? Jednoznačne hovorím, že sa zaočkovať nedám“, uzavrel svoje vyjadrenie Robert Fico.

K lídrovi strany Smer-SD sa pridal aj Ľuboš Blaha, ktorý uviedol, že na očkovaciu kampaň štát vyhodil milióny. Len do Markízy štát za týmto účelom nalial 750-tisíc eur. „Ani ja sa nedám zaočkovať, ani moja rodina. Máme dobré dôvody, nemáme dôveru vo farmafirmy a osobitne odmietame očkovanie detí a diskrimináciu ľudí. My veríme, že každý má právo sa rozhodnúť, či sa zaočkuje alebo nie - nechajme to na ľudí a prestaňme s čaputovskou plieckovou propagandou“, povedal poslanec NR SR a podpredseda stray Smer-SD Ľuboš Blaha.

LINK NA TB: https://www.youtube.com/watch?v=e3I6LhgrjGk

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.