FICO: ZBIERAME PODPISY NA MIMORIADNU „COVID“ SCHÔDZU NR SR

AKTUALIZOVANÉ: Ak poslanci vládnej koalície neschvália program schôdze, podľa Fica ihneď podajú návrh na vyslovenie nedôvery vláde a táto schôdza už bude musieť uskutočniť. Na schôdzi sa chcú pýtať napríklad aj na to, „kto bude niesť zodpovednosť za už takmer 11-tisíc obetí koronavírusu”.

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 08.04.2021

Strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) začína zbierať podpisy na mimoriadnu „COVID-19” schôdzu Národnej rady SR (NR SR). Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval šéf Smeru-SD Robert Fico. Ak poslanci vládnej koalície neschvália program schôdze, podľa Fica ihneď podajú návrh na vyslovenie nedôvery vláde a táto schôdza už bude musieť uskutočniť. Na mimoriadnej schôdzi sa chcú pýtať napríklad aj na to, „kto bude niesť zodpovednosť za už takmer 11-tisíc obetí koronavírusu”.

Druhú tému, ktorú chcú otvoriť, je zodpovednosť za iné úmrtia. Fico podotkol, že v roku 2020 sa rapídne zvýšili úmrtia napríklad na kardiochoroby či choroby spojené s onkologickými diagnózami. Skonštatoval, že neboli vytvorené podmienky na to, aby sa ľudia dostali k štandardnej zdravotnej starostlivosti. „Tretia vážna je téma akútneho nedostatku vakcín v apríli 2021,” uviedol Fico. „Chceme počuť od vlády SR, kto nesie zodpovednosť za to, že štyri milióny kusov vakcín na Slovensko neprišli. Kto môže za to, že v apríli bude podstatne menej vakcín ako bolo plánovaných a kto môže za to, že nemáme vyriešený problém s vakcínou, ktorá spôsobuje taký rozruch nielen v Európe, ale aj na celom svete,” dodal. Podľa svojich slov nie je zástancom očkovania, ale AstraZenecou by sa očkovať nedal.

Otvoriť chcú aj tému nákupu ruskej vakcíny Sputnik V. Na schôdzi chcú podľa Fica žiadať zmluvu a chcú vedieť, kto ju podpísal a aká bola cena. Okolo vakcíny sa podľa neho hrajú „ideologické špinavé hry, lebo pochádza z Ruskej federácie”. Smer-SD za vážnu tému považuje aj nákup nepresných antigénových testov. Ministerstvo zdravotníctva sa podľa Fica začalo obracať na mobilné odberové miesta, aby poskytli informácie o nepresnosti testov od spoločnosti Siemens. Pýta sa, načo sa chodia ľudia testovať, keď sú testy nepresné a niektoré ani neukážu žiadny výsledok.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.