GÉRARDA DEPARDIEUA ČAKÁ V OKTÓBRI SÚD ZA SEXUÁLNE OBŤAŽOVANIE

Francúzskeho herca Gérarda Depardieua čaká v októbri súdny proces pre údajné sexuálne napadnutia dvoch žien v roku 2021. V pondelok to oznámila prokuratúra v Paríži podľa ktorej 75-ročného umelca predvolali, aby sa postavil pred trestný súd po pondelkovom vypočúvaní. Herca v pondelok vzali do policajnej väzby v Paríži a niekoľko hodín ho vypočúvali.

Foto ARCHÍV
Dátum 30.04.2024

Francúzskeho herca Gérarda Depardieua čaká v októbri súdny proces pre údajné sexuálne napadnutia dvoch žien v roku 2021. V pondelok to oznámila prokuratúra v Paríži podľa ktorej 75-ročného umelca „predvolali, aby sa postavil pred trestný súd“ po pondelkovom vypočúvaní. Herca v pondelok vzali do policajnej väzby v Paríži a niekoľko hodín ho vypočúvali. Jeho právnik Christian Saint-Palais neskôr oznámil, že Depardieu už nie je zadržaný a odmietol to ďalej komentovať.

Prokuratúra uviedla, že v októbri sa začne súdny proces pre „sexuálne útoky, ku ktorým došlo pravdepodobne v septembri 2021“ proti „dvom obetiam počas nakrúcania filmu Les Volets verts“. Francúzske noviny Le Parisien informovali, že 53-ročná filmová dekoratérka obvinila Depardieua, že ju počas nakrúcania spomenutého film chytil a ohmatkával jej pás, brucho a prsia. Odvolávali sa na právničku ženy, keď sa vo februári obrátila na prokuratúru.

Depardieu, ktorý bol dlho považovaný za francúzsku ikonu, čelí obvineniam od viac ako desiatky žien, ktoré tvrdia, že ich obťažoval, nevhodne sa ich dotýkal alebo ich sexuálne napadol. V roku 2020 bol predbežne obvinený zo znásilnenia a sexuálneho útoku na základe obvinení herečky Charlotte Arnould. V tomto prípade vyšetrujúci sudca 17. apríla ukončil vyšetrovanie a postúpil spis parížskej prokuratúre, „aby preskúmala a určila ďalšie kroky v konaní“, uviedla v pondelok prokuratúra. Herec v októbri zverejnil otvorený list, v ktorom trval na tom, že nikdy nezneužil nijakú ženu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.