GOOGLE UPREDNOSTNÍ ČERNOŠSKÝCH OBCHODNÍKOV PRED BELOCHMI

Spoločnosť Google vyvinula inciatívu, ktorá podporí podniky vlastnené černošskou komunitou. Budú špeciálne označené na Google Mapách. 

Foto ARchív
Dátum 01.08.2020

Google na čele s generálnym riaditeľom Sundarom Pichaiom vyvinie inciatívu a produkty, ktoré podporia dlhodobé riešenie pre ľudí s čiernou farbou pleti. Za týmto účelom presadili funkciu, ktorá špeciálne označí podniky vlastnené černošskou komunitou. Pomocou vyhľadávania v Google Mapách tak chcú týmto podnikom pomôcť. Pri hľadaní firmy v Google vyhľadávači alebo mapách bude vidieť odznak, ktorý bude túto komunitu reprezentovať. Stane sa ním čierne srdce s tromi pásmi v oranžových odtieňoch. Odznak získajú po overení poštou, telefonicky alebo e-mailom.

Google sa takto nezachoval po prvykrát. Už v roku 2018 spoločnosť zaviedla odznaky pre firmy, ktoré sú vlastnené ženami alebo aj tie, ktoré sú priateľské voči LGBTQ komunite. Google chce taktiež podporiť firmy vlastnené černochmi sumou takmer 300 miliónov dolárov. Všetky tieto kroky sú reakciou na protesty Black Lives Matters, ktoré spustila vražda Georga Floyda.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne